ראש בראש |

נתניהו: "מדיניות יחימוביץ' תביא למיליון מובטלים"

יו"ר העבודה אמרה בתגובה לראיון של רה"מ לגלובס בו כינה אותה "גברת" כי "השימוש בתואר גברת שוביניסטי ומיותר, החזון של נתניהו חדל מלהתקיים"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תקף בראיון ל״גלובס״ את תפיסת העולם הכלכלית של יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ׳, ורמז כי יתקשה לשתף עמה פעולה כחברה בממשלתו. יחימוביץ' עצמה דחתה בחודשים האחרונים כמה פעמים את האפשרות שתכהן כשרה בממשלה בראשות נתניהו אם הוא לא ייאמץ מדיניות סוציאל דמוקרטית.

מקורב ליחימוביץ' אמר היום כי "קשה לראות תסריט שבו שלי תשב בממשלה בראשות נתניהו. החברים במפלגה בכל מקרה לא יאפשרו לה ללכת למהלך כזה". נתניהו נשאל בראיון אם יש סיכוי שימנה את יחימוביץ לשרת אוצר בממשלתו והשיב כי "התפיסה של הגברת יחימוביץ' נוסתה בעשור האחרון בכמה מדינות במערב. הן הגיעו לרמת אבטלה של 25%. במדינת ישראל פירוש הדבר מיליון מובטלים. אני לא אאמץ מדיניות של מישהו שיביא מיליון מובטלים, וזה מה שהמדיניות של יחימוביץ' תביא. התפיסות האלה, אבד עליהן הכלח. אני מצפה מאנשים שהיו בתקשורת לקרוא עיתונים, להסתכל על התקשורת העולמית ולראות מה מתרחש בעולם. אי אפשר להתעלם מזה".

נתניהו סירב לומר אם יפנה ליחימוביץ׳ ויציע לה להיות שותפה בממשלתו אם יזכה בבחירות. לדבריו, "אני לא מחלק תפקידים. אנחנו עובדים ברצינות יחד עם שר האוצר ויחד עם השרים בממשלה. צריך באמת להמשיך ולשמור על הכלכלה הישראלית ועל מקומות העבודה של אזרחי ישראל. נתניהו הוסיף ואמר ש"אני יודע באיזו מדיניות אני מאמין: אחריות כלכלית תוך כדי התייחסות לצרכים של אזרחי ישראל. אנחנו נמשיך לטפח את החינוך ונמשיך לפעול להורדת מחירי הדירות. אם הייתי שם פה בכיסא הזה כמה מהפוליטיקאים ונותן להם להחליט את ההחלטות האלה, המשק הזה היה קורס, כי הם טובים רק בדבר אחד: בהגדלת הוצאות הממשלה עד בלי סוף. פירוש הדבר העלאות מסים עד אינסוף, ופירוש הדבר אבטלה המונית וקריסה כלכלית. זה הפועל היוצא של הדברים שהם מבצעים".

יחימוביץ׳ מסרה בתגובה לדברים כי "החזון הכלכלי של נתניהו הוא ימני שמרני קיצוני, על פי דפוס שכבר חדל מלהתקיים בעולם מאז תאצ'ר ורייגן. נתניהו פשוט לא מאמין במדינה, וסבור שאין לה חלק בהנהגתה של הכלכלה, וכי את מושכות הכלכלה צריכים להמשיך ולאחוז הטייקונים הקורסים". יחימוביץ' טענה שהשימוש בתואר ׳גברת׳ מצדו של נתניהו הוא ״שוביניסטי ומיותר״, והוסיפה כי, ״הציבור יכריע איך הוא רוצה שמדינתו תיראה: ג'ונגל פרוע שבו החזק שועט קדימה ומשמין, והחלש והבינוני ניגף ומושלך לאחור, או מדינה נאורה עם כלכלה הוגנת וחברה צודקת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ