בניגוד לעמדת נתניהו, ועידת הליכוד תכונס עד סוף נובמבר

רה"מ ביקש שלא לכנס את הגוף בשל האפשרות שהבחירות יוקדמו לתחילת 2013. בין ההחלטות הצפויות להתקבל: נושא השריונים לחברי "עצמאות"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
יהונתן ליס
יהונתן ליס

דרמה בליכוד: בית הדין של התנועה קבע היום (חמישי) שוועידת תכונס בהקדם האפשרי, בניגוד לעמדת . ראש הממשלה ביקש שלא לכנס את הגוף, שביכולתו לקבוע בין היתר גם שריונים לרשימת המפלגה לכנסת, בשל האפשרות שהבחירות יוקדמו למחצית הראשונה של 2013. המשמעות: הוועידה תכונס לא יאוחר מסוף נובמבר הקרוב.

ההחלטה צפויה לטלטל את מנהיגות המפלגה בשל שורת החלטות שהיא צפויה לקבל ובהן שריון למועמדים ברשימת המפלגה, בהם - באופן תיאורטי - וחברי "עצמאות", כמו גם החלטה אפשרית על ביטול הפריימריז הכלליים לח"כים, בהם משתתפים כ-120 אלף מתפקדי הליכוד, לטובת בחירות בגוף מצומצם יותר, שימנה כ-10,000 בוחרים.

ההחלטה הראשונה שתקבל הוועידה צפויה לקבוע את ההחלטות שיתקבלו בעקבותיה והיא זהותו של נשיא הוועידה: בחודש מאי האחרון ביקש נתניהו להתמודד על התפקיד כדי לבלום מהלך לביטול הפריימריז. מולו אמורים היו להתמודד ח"כ דני דנון, שמבטיח לחברי הוועידה למנוע כל החלטה על שריון ברק וחבריו ברשימה הבאה, והשר מיכאל איתן, שרץ על הכרטיס של מה שמכונה "החזרת הכוח למרכז". לבסוף נדחה הליך הבחירות.

איתן ודנון הבהירו ל"הארץ" כי בכוונתם להתמודד על התפקיד גם בוועידה הקרובה. נתניהו נמצא בשעות אלה בניו יורק ותגובתו עדיין לא התקבלה. מאבק משמעותי נוסף צפוי על התואר יו"ר מרכז הליכוד, לאחר שיו"ר הקואליציה, זאב אלקין, החליט לקרוא תיגר על היו"ר המכהן, השר משה כחלון, ולהתמודד מולו על התפקיד.

נתניהו בוועידת הליכוד. ארכיוןצילום: אלון רון

החלטתו של בית הדין של הליכוד התקבלה בעקבות עתירה בנושא שהגיש השר איתן. לדבריו, "לא ברור למה צריך לפנות פעם אחר פעם לבית הדין של הליכוד על מנת לכנס את ועידת הליכוד, לאחר שהצירים כבר נבחרו. אני מקווה שהחלטת בית הדין תכובד והוועידה תתקיים בתוך פרק זמן סביר".

בפסיקתו קבע בית הדין כי "ייתכן ונסיבות מיוחדות יכולות להצדיק החלטה לדחות מועד לכינוסה של הועידה. אולם 'האפשרות' בלבד של הקדמת הבחירות לכנסת אינה אחת מהן".

מיכאל איתןצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ