ארגוני נשים: מאוכזבות מכוונת ציפי לבני לחבור לעבריין המין רמון

"אנו מצפות מלבני להוקיע ציבורית את עבירת המין שביצע רמון ולהודיע כי לא תחבור אליו פוליטית בשל כך", מסרו חברות הארגונים

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ארגוני הנשים הביעו הבוקר (חמישי) אכזבה מכוונתה של יו"ר האופוזיציה לשעבר, ציפי לבני, לחבור לחיים רמון ולהקים יחד מפלגת מרכז חדשה. "לא יעלה על הדעת שעבריין מין מורשע יהיה הכוח המניע הגלוי של מהלך חזרתה של לבני לפוליטיקה", נאמר בהודעת הארגונים.

"אנו מצפות מלבני להוקיע ציבורית את עבירת המין שביצע רמון ולהודיע כי לא תחבור אליו פוליטית בשל כך", מסרו ארגוני הנשים. "מצער ומכעיס כי מי שהורשע בעבירת מין, גם אם אין בה קלון פורמלי, יכול לחזור לחיים ציבוריים תוך דילוג מטריד על ביטחונן של נשים ועל המסר שצריך לעבור לנשים בישראל, כי לא יקום ולא יהיה עבריין מין בחיים הפוליטיים בישראל. עבורנו, השילוב בין לבני לרמון הוא בבחינת קלון ציבורי".

ארגוני הנשים העומדים מאחורי ההודעה הם שדולת הנשים, אחותי, איתך מעכי, העמותה להעצמה כלכלית לנשים, רוח נשית, מרכז מהות ומרכז אדווה.

ציפי לבני וחיים רמוןצילום: טס שפלן

במארס 2007 החליט בית משפט השלום בתל אביב כי אין קלון בעבירת ביצוע מעשה מגונה שבה הורשע חיים רמון. משמעות הדבר היתה שאין מניעה משפטית מרמון לשוב למערכת הפוליטית ואף להתמנות מחדש לשר. השופטים כתבו כי עונשו של שר המשפטים לשעבר הוא בעצם הרשעתו, והטילו עליו עונש של 120 שעות לתועלת הציבור ותשלום פיצויים בסך 15 אלף שקלים למתלוננת.

רמון הורשע בינואר 2007 פה אחד בביצוע מעשה מגונה במתלוננת ה', קצינה שנישק בניגוד לרצונה בלשכת ראש הממשלה בקריה בתל אביב, שם שירתה. המקרה אירע ביום פרוץ מלחמת לבנון השנייה, ב-12 ביולי 2006.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ