יהונתן ליס
יהונתן ליס

נמשך הקרע בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר הביטחון אהוד ברק על רקע "קריצתו" של ברק לעבר גוש המרכז-שמאל. הבוקר (חמישי) הודלף לכלי התקשורת כי ברק נועד לפני כשבועיים בניו יורק עם יו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני. על פי הדיווח, במפגש בין השניים עסקו בפגישתם בנושאים פוליטיים. בלשכתו של ברק אישרו את דבר קיום המפגש.

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, תקף את ברק בעקבות חשיפת הפגישה. לדברי ארדן, "ברק שובר כל פעם שיאים חדשים של חתרנות וכפיות טובה. לאחר ארבע שנים בהן הוא מכהן בממשלתו של נתניהו בתפקיד מרכזי, דווקא בזמן כה גורלי בזירה הבינלאומית, הוא בוחר לעסוק בפוליטיקה קטנה ואינטרסנטית".

בתגובה לדברי ארדן אמר מנכ"ל מפלגת העצמאות, אושי אלמליח: "שרי הליכוד נפלו על הראש. אנחנו עדיין חיים במדינה דמוקרטית וחופשית, כל ראשי המפלגות והאנשים הפוליטיים בישראל, בהווה ובעבר, נפגשים זה עם זה כולל נתניהו וראשי המפלגות האחרים וטוב שכך".

אהוד ברק וציפי לבני. ישתפו פעולה בבחירות הקרובות?צילום: אמיל סלמן / ג'יני

פרסום המפגש הוא חלק משרשרת פרסומים בימים האחרונים, המתארים קרע בין ברק לנתניהו. גורמים המקורבים לראש הממשלה טענו שברק חותר תחתיו ופועל להעצים את העימות בין נתניהו לבית הלבן. מנגד טענו גורמים פוליטיים בימין ובשמאל שהעימות בין ראש הממשלה לשר הבטחון הוא מהלך יזום שנועד לחזק את דימויו של ברק כאיש מרכז ולסייע לו לגרוף קולות מקרב מצביעי המרכז-שמאל בבחירות הקרובות ולעבור את אחוז החסימה.

לבני בוחנת בחודשים האחרונים את האפשרות להתמודד בבחירות הקרובות בראש מפלגת מרכז חדשה, אותה מקים השר לשעבר חיים רמון. שורה של ארגוני נשים הביעו הבוקר אכזבה בעקבות כוונתה של לבני לחבור לרמון. "לא יעלה על הדעת שעבריין מין מורשע יהא הכוח המניע הגלוי של מהלך חזרתה של לבני לפוליטיקה. אנו מצפות מלבני להוקיע ציבורית את עבירת המין שביצע רמון, ולהודיע כי לא תחבור אליו פוליטית בשל כך", נאמר בהודעת הארגונים.

"מצער ומכעיס כי מי שהורשע בעבירת מין, גם אם אין בה קלון פורמאלי, יכול לחזור בישראל לחיים ציבוריים, תוך דילוג מטריד על ביטחונן של נשים ועל המסר שצריך לעבור לנשים בישראל כי לא יקום ולא יהיה עבריין מין בחיים הפוליטיים בישראל. עבורנו, השילוב בין לבני לרמון הוא בבחינת קלון ציבורי". ארגוני הנשים שעומדים מאחורי הדברים: שדולת הנשים, אחותי, איתך מעכי, העמותה להעצמה כלכלית לנשים, רוח נשית, מרכז מהות, מרכז אדווה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ