ליברמן לנתניהו: אין סיכוי לגבש תקציב, בחירות בהקדם האפשרי

ראש הממשלה ושר החוץ נפגשו ודנו בתקציב המדינה ובאפשרות להקדים את הבחירות. ליברמן אמר כי הוא סבור שיהיה קשה להגיע לתקציב מוסכם על כל סיעות הקואליציה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר החוץ, אביגדור ליברמן, נפגשו היום (שישי) בצהריים במשך כשעה, ודנו בתקציב המדינה ובאפשרות להקדים את הבחירות לכנסת. בהודעה שפרסם ליברמן בתום הפגישה, נמסר כי הוא הדגיש בפני ראש הממשלה כי הוא סבור שיהיה קשה להגיע לתקציב מוסכם על כל סיעות הקואליציה.

ליברמן אמר לנתניהו שאם הולכים לבחירות, יש לקיימן במועד המוקדם ביותר. "ישראל ביתנו תהיה מוכנה לתמוך בתקציב אחראי אך כרגע נראה שאין ביטחון שניתן יהיה להשיג זאת", אמר ליברמן לנתניהו. אם הולכים לבחירות יש לעשות זאת כמה שיותר מהר כדי לא לפגוע בהישגי הממשלה, בכלכלה ובביטחון.

אתמול קרא יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, מפתיחת מושב הכנסת ב-15 באוקטובר. "אין ספק שנפלה ההכרעה הפוליטית והמפלגות כולן נערכות לבחירות. אם אכן פנינו לבחירות, טוב תעשה הכנסת אם תעביר את החוק, ותתפזר מיד תוך ימים או אפילו תוך השעות הראשונות של מושב החורף, ולא תגרור את ההחלטה שבועות ארוכים".

ריבלין, המכהן בתפקיד מטעם הליכוד, הדגיש את הצורך לאשר בהקדם את התקציב לשנה הבאה. "אנחנו נמצאים במשבר כלכלי עולמי שמאיים לסחוף את מדינת ישראל וללא תקציב לשנת 2013, יהיו לכך השלכות הרות אסון על המצב הכלכלי חברתי ועל השכבות החלשות. המצב הכלכלי אינו מאפשר קיום מדינה ללא תקציב מאושר, ולכן יש לקיים בחירות מהר ככל האפשר". הוא העריך כי הבחירות יתקיימו בשבוע השני או השלישי של פברואר, וכי נתניהו יהיה זה שיקים גם את הממשלה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ