ח"כ קירשנבאום: האווירה הפוליטית והציבורית מחייבת הקדמת הבחירות

לדבריה, בישראל ביתנו מאמינים שניתן היה לקיים את הבחירות במועדן, אולם יש להקדימן כדי להעביר תקציב אחראי. אילן גילאון: העם לא מעוניין בקדנציה נוספת של נתניהו

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ח"כ פאינה קירשנבאום, מזכ"ל מפלגת ישראל ביתנו, קראה היום (שבת) להקדמת הבחירות, בשל הצורך להעביר תקציב "אחראי", כהגדרתה. באירוע "שבת-תרבות" ברמת השרון, תקפה קירשנבאום את התנהלותו של שר הביטחון אהוד ברק, ובכך הצטרפה לביקורת שהשמיעו עד כה שרי הליכוד בלבד.

"מהלכיו של שר הביטחון מנוגדים לקו שמובילה הקואליציה ופוגעים בחוסנה של מדינת ישראל", אמרה קירשנבאום. "לצאת מחוץ למדינה ולהציג קו מנוגד לתפישה המדינית והביטחונית של הממשלה לה אתה שותף , מהווה פגיעה בביטחון ובחוסנה של המדינה".

ח"כ קירשנבאום הוסיפה כי להערכתה האווירה הציבורית והפוליטית שנוצרה מחייבת את הקדמת הבחירות. "הבחירות כבר בדרך, למרות שאנחנו במפלגת ישראל ביתנו חושבים שניתן ללכת לבחירות במועדן באוקטובר 2013. צריך לזכור כי זו הקואליציה השנייה היציבה ביותר שכיהנה במדינת ישראל מאז ממשלת גולדה מאיר. עם זאת, אנו נמצאים בשנת תקציב ובשנת בחירות, ויש שתי ברירות: או להעביר 'תקציב של בחירות' או לקבל תקציב אחראי. אנחנו מעדיפים בחירות שלאחריהן ניתן יהיה לקבל תקציב אחראי אשר יטיב עם מדינת ישראל".

ח"כ קירשנבאום התייחסה גם לצורך לטפל בסוגיית החינוך והדיור. "שר השיכון אריאל אטיאס עושה המון לקידום מענה לבעיות הדיור, אבל בעיקר עבור הסקטור אותו הוא מייצג. כך למשל, אנו מנהלים מאבק בנושא היישוב 'חריש', שם מתוכננות 1,500–2,000 יחידות דיור, ודורשים לפתוח את השיווק למכרז לכלל הציבור ולא רק לחרדים". לדבריה, בבג"ץ תלויה עומדת עתירה שהגישה נגד שר השיכון ומשרדו להוספת קריטריון "מיצוי כושר ההשתכרות" לקביעת הזכאות לדיור בר השגה.

ואילו ח"ג אילן גילאון (מרצ) אמר היום כי הוא מאמין שהציבור הישראלי אינו מעוניין בקדנציה נוספת של נתניהו. "קצה נפשו של הציבור ממסע ההפחדות המתמשך של נתניהו. מדובר בציבור ערכי שזוכר לאן דירדרה אותנו ממשלת נתניהו הרעה בשלוש השנים האחרונות: עליית מחירי הדיור והמזון, העברת חוקים גזעניים שלא היו מביישים משטרים מהעבר הרחוק ובעיקר ממשלה נטולת כל חזון מדיני ועתיד לאזרחיה. הציבור הישראלי עושה חשבון נפש ואינו מעוניין בעוד ארבע שנים רעות של נתניהו כראש הממשלה הבא".

בקרב מפלגות הקואליציה מתגבשת ההערכה שהבחירות יתקיימו בפברואר או במארס 2013 במקום באוקטובר. אתמול נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שר החוץ אביגדור ליברמן, לדון בתקציב המדינה ובאפשרות להקדים את הבחירות לכנסת. בהודעה שפרסם ליברמן בתום הפגישה, נמסר כי הוא הדגיש בפני ראש הממשלה כי הוא סבור שיהיה קשה להגיע לתקציב מוסכם על כל סיעות הקואליציה.

ליברמן אמר לנתניהו שאם הולכים לבחירות, יש לקיימן במועד המוקדם ביותר. "ישראל ביתנו תהיה מוכנה לתמוך בתקציב אחראי אך כרגע נראה שאין ביטחון שניתן יהיה להשיג זאת", אמר ליברמן לנתניהו. "אם הולכים לבחירות יש לעשות זאת כמה שיותר מהר כדי לא לפגוע בהישגי הממשלה, בכלכלה ובביטחון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ