אולמרט וליברמן נפגשו ו"דנו בעניינים פוליטיים בוערים"

מקורבים לאולמרט: "ליברמן אינו בכיס של נתניהו, להיפך - יש לו אינטרס ברור להשאיר את הליכוד באופוזיציה בכנסת הבאה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שעל פי מקורבים שוקל לחזור בקרוב לזירה הפוליטית ולהתמודד בבחירות הקרובות, נפגש לפני כמה ימים עם יו"ר ישראל ביתנו ושר החוץ, אביגדור ליברמן. אין זו הפגישה הראשונה בין השניים, ואולם פגישה זו התקיימה כשכבר היה ברור כי הבחירות לכנסת ה-19 יוקדמו וייערכו בחורף 2013. לדברי מקור במערכת הפוליטית המעורה בדבר, השניים דנו בשורה של "עניינים פוליטיים ומדיניים בוערים". בשבוע הבא ייפגש אולמרט בנפרד, עם ציפי לבני ועם שאול מופז, שהחליפו אותו בראשות קדימה, וידון אתם בהתפתחויות פוליטיות אפשריות.

מלשכתו של אולמרט סירבו להתייחס לפגישה או לתוכנה, ואילו מלשכת שר החוץ נמסר כי ליברמן ואולמרט מיודדים, ונוהגים להיפגש מעת לעת ו"לדבר בעיקר על בית"ר ירושלים".

בחירות 2013 - סיקור נרחב, טורים ופרשנויות

אולמרט וליברמן בתקופת ממשלת אולמרט ב-2007צילום: קובי גדעון / באובאו

בימים האחרונים מופצות ידיעות רבות מסביבתו של אולמרט, שלפיהן מופעלים עליו לחצים כבדים מצד פוליטיקאים ממפלגות שונות, ולא רק ממפלגתו קדימה, לחזור למערכת הפוליטית. אנשים שיוצאים ובאים בלשכתו של אולמרט בתל אביב יודעים לספר כי בין הפונים אליו שיחזור, ישנם גם פוליטיקאים ממפלגות החברות כיום בקואליציית נתניהו.

ליברמן ישב כזכור במשך כשנה בממשלת אולמרט, אליה הצטרף כחודשיים לאחר מלחמת לבנון השנייה, באוקטובר 2006, כאשר מצבו של אולמרט בציבור היה בכי רע, וממשלתו עמדה להתפרק. הצטרפותה של סיעת ישראל ביתנו חיזקה פוליטית ופרלמנטרית את אולמרט, ואולם, כעבור כשנה עזב ליברמן את הממשלה על רקע יוזמת אנאפוליס והצעותיו של אולמרט לפלסטינים.

יחסי השניים נותרו קרובים גם לאחר פרישת ליברמן, ואישים המקורבים לאולמרט טענו בימים האחרונים כי אם אכן יעמוד בראש מפלגת מרכז בבחירות הבאות – יהיה ביכולתו לצרף אליו לאחריהן את ליברמן בזכות יחסיהם האישיים, ולהפוך אותו חלק מהגוש שימליץ עליו לנשיא המדינה.

"ליברמן אינו בכיס של נתניהו, להיפך", אומרים בסביבת אולמרט, "יש לו אינטרס ברור להשאיר את הליכוד באופוזיציה בכנסת הבאה ולזרוק את נתניהו מהפוליטיקה, כדי להשתלט בהמשך על גוש הימין ולהפוך למנהיגו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ