השר מרידור ל"הארץ": לא ראוי שדרעי ישוב לכנסת

בהתבטאות ראשונה של שר נגד חזרה אפשרית של דרעי לפוליטיקה, אמר מרידור כי אדם שהורשע ב"מלכת עבירות השחיתות" לא יכול לשרת את הציבור

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גידי וייץ
גידי וייץ

סגן ראש הממשלה והשר לענייני מודיעין, דן מרידור, יצא נגד חזרתו הצפויה של אריה דרעי לחיים הפוליטיים ואמר ל"הארץ" כי "לא ראוי שאדם שהורשע בשוחד יהיה שוב משרת ציבור".

דרעי הודיע באחרונה כי בכוונתו להתמודד על מקום בכנסת בבחירות הבאות, ככל הנראה בראשות תנועה עצמאית או כחלק מש"ס. "דרעי הורשע בעבירת שוחד - עבירה חמורה, מלכת עבירות השחיתות - והוא ישב בבית הסוהר", הוסיף מרידור, שהיה חברו של דרעי לממשלת שמיר. זו התבטאות ראשונה של שר בממשלת נתניהו נגד חזרתו הצפויה של דרעי לחיים הפוליטיים.

החוק אוסר על אדם שהורשע בעבירה שיש עמה קלון וישב במאסר בפועל של יותר משלושה חודשים, להיבחר לכנסת או לשרת כשר בממשלה, במשך שבע שנים מהיום שגמר לרצות את עונש המאסר בפועל.

על דרעי, שהורשע בשנת 2000 בקבלת שוחד, נגזרו שלוש שנות מאסר בפועל. לפיכך, תקופה זו חלפה ואין עוד מניעה שישוב לתפקיד ציבורי. ואולם, בכנסת כבר החלו יוזמות חקיקה למניעת חזרתו. כך, למשל, כבר לפני חודשים רבים הגישה ח"כ ציפי חוטובלי מהליכוד הצעת חוק יחד עם יושבת ראש מפלגת "העבודה", ח"כ שלי יחימוביץ', שלפיה נבחר ציבור שהורשע בתקופת כהונתו בעבירה שיש עמה קלון, ונגזרה עליו יותר משנת מאסר אחת, לא יוכל להיבחר שוב לכנסת.

מרידור אומר כי הוא "מתנגד לחקיקה פרסונלית בעניין של דרעי", ועם זאת, הוא "סבור שאדם שהורשע בשוחד אינו צריך לחזור ולשרת את הציבור". אריה דרעי מסר בתגובה כי הוא "מצפה מאדם נאור כמו מרידור שייתן לציבור להחליט ולא יחליט במקום הציבור". דרעי, מצדו, ממשיך בצעדיו הנמרצים לקראת התמודדות בבחירות, ובאחרונה פנה למבקר המדינה ודיווח לו על קבלת תרומות מאנשים שונים בסך מצטבר של 150 אלף שקלים. חלק לא מבוטל מהתרומות הועברו בחודש החולף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ