יש תאריך |

הבחירות לכנסת יתקיימו ב-22 בינואר

התאריך הופיע על תזכיר החוק לפיזור הכנסת שהפיצה לשכת ראש הממשלה. החוק צפוי לעלות על שולחן ועדת השרים לענייני חקיקה ביום ראשון הקרוב

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הבחירות לכנסת ה-19 יתקיימו ביום שלישי ה-22 בינואר, כך קבע היום (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו. התאריך הופיע על תזכיר החוק לפיזור הכנסת שהפיץ משרד ראש הממשלה.

תזכיר החוק מבוסס על הנוסח שהונח בפני הכנסת בחודש מאי האחרון, עליו כבר השלימה ועדת הכנסת את ההצבעה בהכנה לקריאה שנייה ושלישית, אלא שאז הכריזו קדימה והליכוד על הקמת ממשלת האחדות.

היועץ המשפטי לכנסת, עו"ד איל ינון, קבע שלשום כי החוק, שהצביע על התאריך 4 בספטמבר כמועד לבחירות, איננו יכול לשמש גם לטובת המהלך הנוכחי של הקדמת הבחירות ולכן נאלצת לשכת ראש הממשלה לפרסם תזכיר חוק נוסף.

>> בחירות 2013: כל הדיווחים, הפרשנויות, הסקרים

החוק צפוי לעלות על שולחן ועדת השרים לענייני חקיקה ביום ראשון הקרוב, וביום שני הוא יובא לוועדת הכנסת שצפויה להחליט על קידומו בהליך מזורז באמצעות הכרזה על פטור מחובת הנחה. בהמשך, מיד לאחר טקס הפתיחה החגיגי של כנס החורף במעמד נשיא המדינה, תחל המליאה בהצבעות לאישורו המהיר של החוק ולפיזור מיידי של הכנסת.

סקר "הארץ" שנערך אתמול מאושש ומחזק את הסברה שאין מתחרים לראש הממשלה נתניהו. ראש הממשלה מביס את כל המועמדים האפשריים מולו מגוש המרכז-שמאל. במקביל, גוש ליכוד-ימין-חרדים מתחזק בסקר זה ל-68 מנדטים, וגוש המרכז-שמאל נחלש (יחסית לסקר הקודם, ולכוחם בכנסת היוצאת).

המועמדת שגורפת את אחוזי התמיכה הגבוהים ביותר מול נתניהו, היא ציפי לבני. אבל גם לבני, ששוקלת בימים אלה את צעדיה, אינה מצליחה לגרוף יותר ממחצית התמיכה שיש לנתניהו (57% מול 28%).

הסקר שנערך על ידי חברת דיאלוג, בפיקוחו של הפרופ' קמיל פוקס מאוניברסיטת תל אביב, מצביע על התחזקות נוספת של נתניהו, ביחס לסקר הקודם שנערך לפני כשבועיים. במדד שביעות הרצון מתפקודו כראש הממשלה, נרשם שיפור משמעותי: ממצב של מינוס 15% (38% שבעי רצון, מול 53% שאינם שבעי רצון, בסקר הקודם), הוא שיפר את הרייטינג שלו בקרב הציבור ל-45% מרוצים ו-45% שאינם מרוצים בנוכחי. גירעון של 15 אחוז נמחק בתוך שבועיים, מן הסתם בעקבות הנאום באו"ם ואולי גם בעקבות הודעתו על הקדמת הבחירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ