בקדימה לא פוסלים אפשרות שמופז יפנה מקומו לפני הבחירות

ח"כים בקדימה, בהם דליה איציק ונחמן שי, קראו לאהוד אולמרט לעמוד בראש מחנה המרכז-שמאל. מקורבים לרה"מ לשעבר: "מגרד לו מאוד לרוץ"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, המשיך היום (חמישי) לבחון את האפשרות שיתמודד בבחירות הקרובות, בעוד חברי כנסת בקדימה, בהם דליה איציק ונחמן שי, קראו בפומבי לאולמרט לעמוד בראש מחנה מרכז-שמאל.

אולמרט נפגש היום עם יו"ר המפלגה, שאול מופז, לשיחה שהוגדרה "ידידותית". בסביבתו של ראש הממשלה לשעבר טענו כי "לאולמרט מגרד מאוד לרוץ בבחירות. הוא הצטייד בחוות דעת משפטיות שמראות בבירור שאין מניעה מבחינתו להתמודד על ראשות הממשלה, אבל הוא לא יכריז על התמודדות כל זמן שלא יהיה בטוח שהמהלך אפשרי". בשבוע הבא הוא צפוי להיוועד גם עם ציפי לבני, ששוקלת בעצמה התמודדות במפלגת מרכז חדשה.

בקדימה נדמה שהשלימו עם כך שמופז לא יצליח לספק את הסחורה בבחירות הקרובות. מקור בקדימה, המעורה בתוכן הפגישה היום, אמר כי "אנחנו לא פוסלים אפשרות שמופז יפנה את מקומו לטובת מועמד אטרקטיבי יותר. תוצאות הסקרים מראות שהוא לא 'ממריא' בקרב המצביעים". בסביבתו של מופז ניכרת בימים האחרונים תחושה קשה לנוכח כישלונו להפוך את מועמדותו לסוחפת. "בינתיים אנחנו מתנהלים לפי התסריט היחיד שקיים והוא שמופז יוביל את קדימה לבחירות", אמרו בסביבתו.

גם בליכוד החלו להיערך לבחירות. היום נקבע כי ועידת הליכוד תכונס כבר ביום רביעי הבא, כדי להכריע בשורת נושאים מנהליים הקשורים לבחירות ובהם מועד עריכת הפריימריז במפלגה. לקראת הפריימריז, נחשף היום ציר פוליטי חדש בין ראש חטיבת מנהיגות יהודית בליכוד, משה פייגלין, לבין השר לשיתוף פעולה אזורי, סילבן שלום. שלום הוזמן היום להשתתף בכנס פוליטי שערך פייגלין בקרני שומרון.

>> בחירות 2013: כל הדיווחים, הפרשנויות, הסקרים

אישים בליכוד אמרו היום כי "מדובר במהלך מפתיע מאוד. פייגלין נחשב ל'סדין אדום' מבחינת נתניהו, שפועל כל השנים כדי למנוע את כניסתו לרשימה. אין ספק ששלום, שבקדנציה האחרונה מיצב את עצמו באגף הימני של הליכוד, קורץ כעת למצביעיו של פייגלין כדי לנסות ולצבור כוח בפריימריז. באותה מידה, פייגלין זקוק לתמיכת מחנהו הגדול של שלום כדי להתברג במקום ריאלי ברשימה לכנסת".

שלום עצמו סירב לומר אם הכנס בהשתתפותו, מסמן שיתוף פעולה רחב יותר בין השניים בתקופה הקרובה. בפריימריז הקודמים במפלגה, בשנת 2008, נבחר פייגלין למקום ה-20. הוא נדחק במהרה למקום ה-36, לאחר שמקורבו של נתניהו, ח"כ אופיר אקוניס, פנה לוועדת הבחירות של הליכוד בטענה כי יש לשנות את המיקומים בהתאם לשריוני הנשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ