אילן ליאור
אילן ליאור

סתיו שפיר, ממובילות המחאה החברתית, הודיעה היום (שישי) רשמית על כוונתה להתמודד על מקום ברשימת מפלגת העבודה לכנסת. שפיר היא הראשונה מאנשי המחאה החברתית שמודיעה על כניסתה לפוליטיקה. "בהתרגשות רבה, אני שמחה לבשר לכם ולכן על החלטתי להיכנס לפוליטיקה, ולהתמודד על מקומי ברשימת מפלגת העבודה", כתבה הערב שפיר בדף הפייסבוק שלה. "אם יש משהו שלמדתי מהשנה האחרונה, זה שדווקא רגעי ההכרעה הרציניים ביותר - הם הקלים ביותר. כשבוחרים בדרך הנכונה, השביל פתאום מתבהר". שפיר לא תזכה לשריון ברשימה ותידרש להתמודד בבחירות הפנימיות. בימים האחרונים החלה לגבש מטה וקיימה סדרת פגישות פוליטיות.

"היום, רגע לפני מערכת בחירות סוערת באמת – אנחנו יודעים שאת הכיכרות כבר כבשנו. אבל את ההחלטות החשובות מקבלים דווקא במקומות שמהם הדור שלי מדיר את רגליו. חברים, האחריות שקיבלנו על עצמנו בקיץ שעבר חייבת להתרחב אל מעבר לרחוב", הסבירה שפיר את החלטתה. "אני נכנסת לפוליטיקה. אדם אחד, אבל בליווי אינספור הסיפורים, התקוות והמשאלות שזכיתי לפגוש בשנה האחרונה. השליחות שלי היא לקחת את כל אלה אל תוך המקום בו קובעים את כללי המשחק. אני לא יכולה לעשות את זה לבד. יש דרך אחת ליצור פה פוליטיקה בריאה, נקייה ונכונה: אם נעשה זאת יחד".

סתיו שפיר בהפגנה במוזיאון תל אביב באוגוסט האחרוןצילום: ניר קידר

>> בחירות 2013: כל הדיווחים, הפרשנויות, הסקרים

צעד דומה צפוי לעשות בימים הקרובים פרופ' יוסי יונה, שעמד בראש צוות המומחים של המחאה, ומתכוון אף הוא להצטרף למרוץ במפלגת העבודה. יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, מתבלט עדיין אם להיכנס לחיים הפוליטיים. מפלגות רבות מחזרות אחריו, אך נראה כי שתי האפשרויות המובילות הן העבודה ומפלגת יש עתיד, בראשות יאיר לפיד.

בהפגנת שהתקיימה אתמול בערב מול משרדי הביטוח הלאומי בתל אביב, מתחה יוזמת מחאת האוהלים, דפני ליף, ביקורת מרומזת על עמיתיה למחאה שמתכוונים להיכנס לפוליטיקה. "לא צריך להיות בתוך הכנסת בשביל שיהיה למה שאתה עושה חשיבות", אמרה. בימים אלה משיקה ליף תנועה חברתית חדשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ