בליכוד מגייסים את הציבור לשכנע את כחלון לחזור בו מפרישתו

"סמסו לשר את הבקשה 'חזור'" קרא ח"כ כרמל שאמה הכהן לחברי הליכוד. כחלון: "הודעתי מראש שאני עוזב בסוף הקדנציה הזו, וכך אני עושה"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

הודעת הפרישה של שר הרווחה והתקשורת, משה כחלון, ממשיכה לעורר הדים בקרב רבים מחברי מפלגתו. הבוקר (שני) התגייס ח"כ כרמל שאמה-הכהן לנסיונות לשכנע את השר לחזור בו מהודעתו ובשידור חי ברדיו פרסם את מספר הטלפון הנייד של השר הפורש וקרא לאזרחים לשלוח לו הודעות טקסט בבקשה שישאר. שאמה-הכהן הוסיף פניה דומה גם בחשבון הפייסבוק שלו: "סמסו לשר כחלון ... את הבקשה 'חזור'. שתפו ושרשרו - 100,000 פניות לא ישאירו אותו אדיש".

ביממה האחרונה מנסים רבים במערכת הפוליטית לגלות את הסיבות שהובילו להודעה המפתיעה, ובהן טענות למתיחות בין השר לראש הממשלה. "שלוש שנים אני אומר לאנשים שבסוף הקדנציה אני הולך", אמר היום כחלון לynet . "אנשים פשוט לא מאמינים לפוליטיקאים. הודעתי מראש שאני עוזב בסוף הקדנציה הזו, וכך אני עושה בדיוק... לא צריך להידבק לכיסא ולהידבק לתפקידים. עשיתי מה שעשיתי, ועכשיו ממשיכים הלאה". כחלון הוסיף גם כי בכוונתו להשתלב בעמותה העוסקת בנושא שינוי שיטת הממשל. עם זאת הוא לא פסל אפשרות עתידית של חזרה למערכת הפוליטית.

פעילים פוליטיים מרכזיים במפלגה הביעו ביממה האחרונה חשש מהשפעת פרישתו של השר על גודלה של הסיעה בבחירות הקרובות. "אם להצטרף לקריאתו של ראש הממשלה 'תהיו כחלונים' - אני מקווה כמו רבים מחבריי לתנועה, שנראה יותר כחלונים חברתיים ברשימה שלנו ופחות שטייניצים. זה ההבדל בין 25 ל-40 מנדטים", אמר חבר מרכז הליכוד תושב דימונה, אבי בן זיקרי. "כחלון היה סמן חברתי חשוב מאוד בליכוד ויחד עם מספר שרים נוספים, היה נאמן למורשת החברתית כלכלית של מנחם בגין. הוא הצליח לעמוד כחומה בצורה מול הטייקונים הגדולים של שוק הסלולר כשלנגד עיניו טובת האזרח. חבל שראש הממשלה לא מינה אותו כבר לפני שנה לתפקיד שר האוצר ואת שטייניץ לשר הרווחה. זה היה יכול להיות מסר ולקח חשוב".

ישראל הולכת לבחירות: סיקור מיוחד

משה כחלוןצילום: דודו בכר

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, הודיע היום כי יעשה "כל מאמץ" כדי שהשר כחלון יישאר בליכוד, ויפעל לכך בצוותא עם פעילי נוספים מאזור הדרום. איציק דנינו, חבר מרכז הליכוד מאופקים הוסיף על כך וציין כי "מדינת ישראל הפסידה שר יוצא מן הכלל וייחודי ברגישות החברתית שלו וביכולות שלו לצמצם את הפערים בין אנשי עיירות הפיתוח לבין אנשי המרכז. רשימת הליכוד ללא כחלון אינה אותה רשימה".

פעיל מרכזי במפלגה הוסיף כי פרישת כחלון "מותירה את הליכוד ללא דמות בעלת אוריינטציה חברתית בחמישייה הפותחת". לדבריו,  "כחלון היה ללא ספק כובש את המקום הראשון אחרי נתניהו".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ