ליברמן: נצטרף לקואליציה עתידית רק במסגרת המחנה הלאומי

יו"ר ישראל ביתנו ציין כי בכוונתו להציב בהסכם הקואליציוני יעדים תחומים בזמן שיחייבו את הממשלה לקדם חקיקה של מפלגתו, והבהיר כי לא יקיים מו"מ עם סוריה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר היום (שני) שישראל ביתנו תלך לקואליציה עתידית רק במסגרת ממשלה שיקים המחנה הלאומי. ליברמן סירב לומר אם בכוונתו לדרוש לכהן פעם נוספת כשר חוץ. ״אני לא מחלק את עור הדוב שעוד לא צדנו. על חלוקת תיקים אני לא מתכוון לדבר לפני תוצאות הבחירות. מילאתי שורה של תפקידים, שר התשתיות, התחבורה והחוץ. מכל תפקידי הכי נהניתי מתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה. יש פה מגוון שלם של אפשרויות״.

ליברמן הודיע שבכוונתו לשבץ שמות חדשים ברשימת המפלגה לכנסת, אך הודיע שיעשה זאת בתחילת דצמבר. בישיבת סיעת ישראל ביתנו הוא תקף את סיעות המרכז-שמאל ואמר שגישתה הכלכלית של שלי יחימוביץ היא בולשביקית ונהוגה במדינות כמו קובה. לדבריו, ״מרצ משמשת לובי של הפלסטינים בכנסת״. על מפלגתו של יאיר לפיד אמר, ״אני יכול להזהיר בוחרים ממפלגת אופנה. ראינו מספיק גרסאות של מפלגת אופנה. כל מי שמצביע ללפיד צריך לדעת שהוא מצביע לקדנציה אחת בלבד, בלי שום סיכוי להתקיים שתי קדנציות אפילו״. ליברמן הבהיר כי בכוונתו להציב בהסכם הקואליציוני יעדים תחומים בזמן שיחייבו את הממשלה לקדם חקיקה שתציג מפלגתו.

לדבריו, ״לא ניתן יד לשום משא ומתן עם סוריה, גם במחיר פירוק הקואליציה וגם במחיר הליכה לאופוזיציה. ישראל ביתנו היתה שותפה מרכזית אחראית, לויאלית ועוגן של יציבות בממשלה הנוכחית. היחסים עם נתניהו היו טובים לרוב. היו עליות ומורדות אבל פעלנו בהרמוניה מתוך אמון והבנה״.

בשבוע שעבר נועד ליברמן עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שעל פי מקורבים שוקל לחזור בקרוב לזירה הפוליטית ולהתמודד בבחירות הקרובות. הפגישה התקיימה כשכבר היה ברור כי הבחירות לכנסת ה-19 יוקדמו וייערכו בחורף 2013 ואין מדובר בפגישה הראשונה בין השניים. לדברי מקור במערכת הפוליטית המעורה בדבר, השניים דנו בשורה של "עניינים פוליטיים ומדיניים בוערים".

אתמול הודיע השר משה כחלון על כוונתו לפרוש מהמערכת הפוליטית ולא להתמודד בבחירות הקרובות. בסביבת רה"מ נתניהו הדגישו כי כחלון לא ביקש תפקיד כלשהו מנתניהו בשיחות שקיים עמו בתקופה האחרונה. לטענתם, אין אמת בטענות לפיהן מדובר ב״ניסיון סחיטה״ של כחלון לקבל תיק בכיר יותר בממשלה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ