כחלון מדבר על הפרישה: "זו הממשלה הכי חברתית שאני מכיר"

שר התקשורת והרווחה התייחס לפרישתו בישיבת סיעת הליכוד. הוא הבהיר שלא ירוץ לכנסת, אך ימשיך לתמוך במפלגה: "אשתלב בקמפיין ובבחירות"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר התקשורת והרווחה הפורש, משה כחלון, התייחס היום (שני) בפומבי להחלטתו לצאת מהחיים הפוליטיים. בישיבת סיעת הליכוד בכנסת אמר כחלון ״אני כעשר שנים בכנסת, מתוכן ארבע בממשלה. כל לילה הלכתי לישון עם תושבי מדינת ישראל והתעוררתי עם אזרחיה. יצאתי מגדרי לפעול למען כל שכבות האוכלוסייה. יזמנו חוקים, רפורמות ומהפכות צרכניות לרווחת האזרחים".

כחלון החמיא בדבריו להתנהלותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, "אלמלא שיתוף הפעולה והגיבוי של ראש הממשלה, שהלכתי בדרכו, לא היינו מצליחים להביא את זה. היה צריך ראש ממשלה כזה כדי שצרכני מדינת ישראל יוכלו ליהנות ממחירים מוזלים ותחרות חופשית".

השר הבהיר כי הוא אינו מתכוון לפרוש ממפלגתו, "הודעתי על פרישה מהתמודדות לכנסת אבל אני לא פורש מהליכוד. אני מביט סביבי בתקווה, גאווה וסיפוק רב. אני מרגיש שאני צריך לקחת פסק זמן ולפעול להצלחת הליכוד כי זה חשוב. יש לי רצון לקדם את תחום שיטת הממשל בישראל. יש הרבה מה לתקן. שוויון בנטל, חיילים משוחררים, מעמד הביניים ועיירות הפיתוח שלא מצליחות להשתלב בצורה מלאה. ראש הממשלה ואני פועלים ביחד לקדם רפורמות מבניות לטובת האזרחים.

נתניהו וכחלוןצילום: אמיל סלמן

"אני מאמין בערכים של כלכלה חופשית, יצירת מקומות עבודה, טכנולוגיות, חדשנות, פתיחת שוק. זו דרכה של הליכוד וראש הממשלה. זאת הדרך החברתית האמיתית, אין דרך ביניים. זאת הממשלה הכי חברתית שאני מכיר, לפחות בעשר שנים שאני פה. אני לא מנסה להסתיר יש עוד הרבה מה לעשות.

"ממשלה שתיבחר על ידי נתניהו תמשיך ברפורמות. הכיוון ברור וידוע. יוקר המחייה עדיין גבוה ושרי וח"כים של הליכוד יודעים לעשות את זה. אקח חלק במערכת הבחירות הקרובה, אקח חלק בקמפיין, אסביר את הליכוד ואפעל לכך שהליכוד, התנועה המפוארת, תמשיך כמו בארבע שנים האחרונות". הוא סיים בדברי תודה לפעילי הליכוד, "אמשיך לפעול בתוך התנועה ולמען ההצלחה של נתניהו".

נתניהו נכנס לישיבת סיעת הליכוד יחד עם השר משה כחלון, ואמר לחברים בה ״הפעם זה סופי. אנחנו הולכים לבחירות, אציע את התאריך 22 בינואר, אנחנו נבקש את אמון הבוחר. הבטחנו שני דברים יסודיים - שנחזק את הכלכלה ואת הביטחון מול שתי טלטלות עולמיות ועשינו את זה".

על פרישתו של השר כחלון אמר נתניהו: "אני יכול להבין את הרצון שלו אבל לא נואשתי מהניסיון לשכנע אותו להישאר. מקומך כאן איתנו בהובלת המדינה, עשית רפורמות חשובות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ