הכנסת אישרה סופית את פיזורה

ברוב של מאה ח"כים מול אפס מתנגדים, עברה הצעת החוק בקריאה שנייה ושלישית. הבחירות לכנסת ה-19 יתקיימו ב-22 לינואר 2013.

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הצעת החוק לפיזור הכנסת ה-18 אושרה הלילה (שלישי) סופית, ברוב של מאה ח"כים מול אפס מתנגדים. הבחירות לכנסת ה-19 יתקיימו ב-22 לינואר 2013.

במהלך הישיבה בוועדת הכנסת שדנה בהצעת החוק, הזכיר ח"כ יואל חסון (קדימה), את הפעם האחרונה שבה דנו הח"כים בפיזור הכנסת, במאי האחרון, אז הוארך הדיון בנאומים מלאכותיים כדי לאפשר לח"כ שאול מופז ולראש הממשלה בנימין נתניהו להשלים את גיבוש הסכם ממשלת האחדות הלאומית. ״אל חשש, הפעם לא יהיה פה פיליבסטר (תמרון פוליטי, י"ל)", הבטיח חסון. "למרות שלא קשה לחשוד ביו"ר מפלגת העבודה בשיתוף פעולה עם ממשלת נתניהו, אבל יש להניח שזה יקרה רק אחרי הבחירות״.

מליאת הכנסת, הערבצילום: אוליבייה פיטוסי

>> בחירות 2012: סיקור מיוחד

הערב, בצעד חריג, ניצל ראש הממשלה את נאום פתיחת כנס החורף של הכנסת לנאום בחירות שבסופו פנה בקריאה לציבור להעניק לו בשלישית את המנדט להנהיג את המדינה "לביטחון ולשגשוג חברתי-כלכלי". זמן קצר לפני תחילת הדיון על פיזור הכנסת שרדה הממשלה ארבע הצעות אי-אמון שהגישו סיעות האופוזיציה.

עוד בטרם פוזרה הכנסת ה-18, סיפק היום שר החוץ, אביגדור ליברמן, צרור של התחייבויות לקראת כהונתה של הכנסת הבאה כשהצהיר כי ישראל ביתנו תלך לקואליציה עתידית רק במסגרת ממשלה שיקים המחנה הלאומי. הודעתו של ליברמן סותמת את הגולל על תרחישים פוליטיים שהוזכרו לאחרונה לפיהם הוא עשוי לחבור לקואליציה עתידית בראשות אהוד אולמרט, ציפי לבני או אפילו שלי יחימוביץ'. ליברמן סירב לומר אתמול אם בכוונתו לדרוש לכהן פעם נוספת כשר חוץ. ״אני לא מחלק את עור הדוב שעוד לא צדנו", אמר. "על חלוקת תיקים אני לא מתכוון לדבר לפני תוצאות הבחירות. מילאתי שורה של תפקידים, שר התשתיות, התחבורה והחוץ. מכל תפקידי הכי נהניתי מתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה. יש פה מגוון שלם של אפשרויות״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ