ח"כ אמסלם הציג את מפלגתו החדשה ותקף את ש"ס: "הקלון דבק בהם"

"עם שלם" מוגדרת כמפלגה מזרחית מסורתית, והיא עשויה לחבור למפלגת הבית היהודי. בין חבריה: רב של צהר וסגן ראש עיריית ערד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ח"כ חיים אמסלם, שפרש מש"ס, הציג היום (שלישי) את המפלגה החדשה שהקים, שנקראת "עם שלם", ומתח ביקורת חריפה על האפשרות שאריה דרעי ישוב לעמוד בראש ש"ס. "אם דרעי אכן חוזר ברור שאין למפלגה הזאת שום בשורה ושום חידוש, וכנראה שדבק בהם הקלון", אמר אמסלם, "הם ימשיכו לדפוק את הספרדים עם בורות, עוני, תלות והזדקקות".

"עם שלם" מוגדרת כמפלגה מזרחית מסורתית. עם חבריה נמנים חבר ארגון רבני צהר אריאל קונסטנטין וסגן ראש עיריית ערד מקסים אוקנין. אמסלם התייחס לתפישת העולם של המפלגה ולא הסתיר את ביקורתו על דרכה של ש"ס. "אנחנו נראה מהי יהדות מתונה מבית אבא, שמכבדת את התורה אבל מקנה לעבודה חשיבות של ערך עליון", אמר, "העולם החרדי הפך עולם של שנוררים, שלא לדבר על תעשיית הקמעות שש"ס טיפחה בפריפריה. אני רוצה שהראויים ביותר בעולם הדתי יהיו תלמידי חכמים, והיתר ילכו ללמוד ויהיו רופאים, עורכי דין או אדריכלים שנושאים בנטל".

חיים אמסלם במסיבת העיתונאים, היום

>> בחירות 2013: כל הדיווחים, הפרשנויות, הסקרים

המפלגה תפעל באופן עצמאי, אולם קיימת סבירות גבוהה שתחבור לקואליציה עם הבית היהודי (מפד"ל), אם בראשה יעמוד נפתלי בנט. במאי האחרון ניהל אמסלם משא ומתן מתקדם עם בנט, כשזה עמד להקים מפלגה משלו מחוץ למפד"ל. "בעוד חודש וחצי אפשר יהיה לדבר עם הבית היהודי, כשההתמודדות שם תסתיים", הוסיף אמסלם, "יצאנו לדרך כי הציבור מצפה לנו וצריך אותנו, אבל צריך לציין שהציבור שלי הוא לא הציבור הקלאסי של הציונות הדתית".

לפני כשנתיים התנערה ש"ס מאמסלם לאחר שהשתלח בפומבי ביו"ר אלי ישי ובאנשים בסביבת המנהיג הרוחני הרב עובדיה יוסף. למרות זאת, מבחינה טכנית, הוא עדיין חבר כיום בסיעת ש"ס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ