סרטון הדולרים בגרביים |

נתניהו מאיים בתביעת דיבה נגד אלדד יניב

מייסד מפלגת "ארץ חדשה" טוען בסרטון חדש שראה את רה"מ מוסר דולרים ליועצו נתן אשל. העדים לאירוע לכאורה מכחישים את הטענות

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

סערה תקשורתית פרצה בעקבות פרסומו הלילה (שלישי) ברשת של סרטון בו מתאר היועץ הפוליטי לשעבר ומייסד מפלגת "ארץ חדשה" אלדד יניב כיצד הוציא לכאורה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דולרים מהגרביים שלו והעביר אותם לנתן אשל. יניב מתייחס בסרטון לאירוע שקדם לדבריו לפגישה שקיים עם נתניהו בבית אביו ברחוב הפורצים בירושלים, כשנה לפני הבחירות הקודמות לכנסת. באותה תקופה, הוא מעיד, נהג להיפגש עם נתניהו לעתים תדירות, בין השאר בבית אביו שאותו הוא מגדיר "דירת מסתור", שבה נפגש נתניהו "עם אנשים ששרה לא רוצה לדעת עליהם".

לשכת ראש הממשלה הכחישה את טענות יניב, מסרה כי לא היו דברים מעולם והודיעה כי בכוונת נתניהו להגיש תביעת דיבה. יניב אמר בתגובה בשיחה עם "הארץ" כי אינו חושש מתביעה כזו: "אם מישהו ירצה לברר את העניין הזה בבית המשפט נברר אותו. אני הנחתי את זה לבירור ציבורי".

יניב אינו מספק לפי שעה כל הוכחה או עדות אחרת התומכת בדבריו. כאשר בסוף הסרטון שואל אותו השחקן גיא לואל, שמראיין אותו, "מאיפה הדולרים האלה מגיעים?", משיב יניב: "אתה לא רוצה שניפגש עוד פעם? תשאיר משהו לשיחה הבאה". זה סרטון ראשון בסדרה של 20 סרטונים תחת הכותרת "השיטה", בבימויו של רני בלייר, שותפו של יניב למפלגת "ארץ חדשה", שצפויים להתפרסם עד הבחירות ולעסוק בקשר בין הון ושלטון.

לחצו לצפייה בסרטון

"אני רואה כמו בסרטים, את הזנב של השוט, איך הוא מוציא את זה מהגרב ונותן לנתן אשל ביד", מספר יניב בסרטון שהעלה לרשת. "אם לא הייתי מכיר את הסיפור אני לא הייתי מבין מה הסיטואציה, כי אתה רואה את הזנב של הפריים, אתה לא רואה את הפריים. שם גם נוצר הסוד, נקשר הסוד הזה. אחד נותן אחד מקבל. כבר יש סודות. יש לנו סוד משותף, לא מדברים עליו. אנחנו כבר קשורים לכל החיים, כבר אי אפשר להיפרד. אומרים דם סמיך ממים, דולרים יותר סמיכים ממים ויותר מדם. ובפוליטיקה הישראלית מה שמחבר זה הדולר", מוסיף יניב בשיחה עם השחקן גיא לואל, שמראיין אותו בסרטון. את הסרטון מלווה מוסיקה דרמטית ועל השולחן שלצדו יושבים יניב ולואל פזורות תמונותיהם של נתניהו ושל המיליארדר שלדון אדלסון

>> בחירות 2013: כל הדיווחים, הפרשנויות, הסקרים

בחלקו הראשון של הסרטון אומר יניב: "כולם יודעים את זה. זה לא משהו שאנו שומעים פעם ראשונה. אנשים יודעים שיש פה ראש ממשלה שהולך עם דולרים בגרביים. מאבטחים שלו לאורך השנים, עוזרים שלו, פוליטיקאים, עיתונאים. הראשונה שסיפרה את זה היה בחורה בשם אודליה, אז היא היתה עוזרת צעירה שלו. היא סיפרה את זה לכל כך הרבה אנשים". יניב מוסיף ומספר כי גם חבר ילדות של נתניהו מכיר את ההרגל זה.

יניב: נתניהו שילם גם לעוזרת במזומן מהגרביים

אלדד יניב ורני בלייר בחנוכת מפלגתם בתל אביב, אתמולצילום: ניר קידר

בהתייחס לעוזרת, מספר יניב כי "יום אחד היא מגיעה אליו הביתה אחרי איזשהו פרק זמן שהוא לא שילם לה כסף. הבן אדם הוציא מהגרביים, היא מספרת שזה גרביים שחורות, מוציא מהגרביים מאות דולרים ונותן לה ביד. היא עבדה אצל ביבי ושרה לא רצתה שהיא תעבוד אצל ביבי, אז ביבי הסתיר משרה שהיא עובדת אצלו. אז הוא היה צריך לשלם לה, אז הוא לא יכול לשלם לה בדרך פורמלית, אז הוא היה משלם לה בכסף מזומן". 

אודליה כרמון אמרה בתגובה לתכנית "עושים צהריים" בגלי צה"ל, שדיווחה על הסרטון: "מעולם לא פגשתי את אלדד יניב ואני דוחה על הסף את דבריו בסרטון. הם בעיקר שקרים והזיות של אדם פוליטי שמשתמש באנשים ופוגע בשמם הטוב כדי לנגח את ראש הממשלה. העניין יטופל בהליכים משפטיים ואיני מתכוונת לעבור לסדר היום". 

חבר ילדותו של נתניהו שיניב מזכיר בסרטון פנה אליו באמצעות עו"ד רונאל פישר ואיים לנקוט נגדו צעדים משפטיים. "בתשדיר התעמולה נעשה שימוש שלא כדין בשמו של מרשנו תוך שהנך מייחס לו אמירות שקריות ופוגעניות שלא היו ולא נבראו, אודות ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, מבלי שהדברים נבדקו עמו טרם הפרסום", כותב פישר. "תשדיר תעמולה כוזב זה, שמציג את מרשנו כמי שמוציא דיבה רעה ובכלת גוון פלילי אודות ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, מהווה פרסום לשון הרע".

פישר תובע מיניב להסיר מיידית כל אזכור של חבר הילדות מהסרטון. "אנו תקווה כי תשכילו להבין, אתה וחבריך למפלגה, שהדרך למשכן הכנסת אינה עוברת בשלוליות דם של אחרים ומוטב כי תסגלו לעצמכם נתיב אחר ללכת בו, ויפה שעה אחת קודם". בשיחה עם "הארץ" הוסיף פישר: "קורה פה דבר נורא. מה אדם לא יעשה כדי להיבחר לכנסת? הרצון בשררה מעביר אנשים על דעתם? אם הוא רוצה להמציא סיפורים אני אמציא לו עוד מאה. הוא מספק את כל הסיבות בעולם למה לא להצביע לו". לא ניתן היה להשיג את תגובתו של נתן אשל. 

למרות האיומים בתביעות דיבה, יניב אומר כי אינו מתכוון לסגת מהקו התקיף במערכת הבחירות. לדבריו, אחת המטרות העיקריות של המפלגה החדשה שהקים היא לחשוף את הקשרים בין ההון לשלטון בישראל. "אנחנו אמרנו מראש שאנחנו מתכוונים לספר על השיטה. לשיטה יש פרצופים ושמות. זה לא מטבע לשון מתחרז הון-שלטון. זו מציאות מכוערת בישראל. אני סיפרתי בעבר על חלקי בשיטה הזאת והגיעה העת לספר על חלקם של אחרים". יניב ובלייר אמרו כי הסרטונים הבאים צפויים לעסוק בין השאר בקשר בין נתניהו לאדלסון ובין שר החוץ, אביגדור ליברמן, למרטין שלאף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ