הרב עובדיה יוסף לישי: נוטה לשלב את דרעי בצמרת ש"ס

בעוד ישי המשיך לנסות לבלום את חזרת דרעי, במפלגה ניסו לגבש הסדר פשרה שיהיה מקובל על כל הצדדים; הכרעת הרב צפויה להתקבל בימים הקרובים

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף שוחח אתמול ביחידות עם יו"ר מפלגתו אלי ישי ואמר לו באופן ברור כי הוא נוטה לשלב את אריה דרעי לצדו בהנהגת התנועה. ישי המשיך אתמול בקרבות הבלימה נגד הסדר כלשהו שיגרום לו לאבד את הבכורה בש"ס, ועם זאת מקור בבית הרב עובדיה סיפר כי ישי אמר בשיחה עם פטרונו כי בכוונתו לקבל בהכנעה כל החלטה מרגע שזו תתקבל.

אתמול נמשכו הדיונים בניסיון לגבש נוסחה שתהיה מקובלת על כל הצדדים, ובשני המחנות מצפים כי היום (רביעי) תיפול ההכרעה הסופית. לכולם ברור, כי על פי הרב עובדיה יישק דבר, ומעריכים שהדבר יקרה היום או לכל המאוחר מחר. נראה כי גם מועצת חכמי התורה תכונס, אף כי בבית הרב נבחנה ההצעה לזמן את חבריה רק לאחר מעשה, כאקט הפגנתי של אחדות בכיכובם של דרעי וישי.

מנהיגה הרוחני של ש"ס החליט כבר לפני מספר חודשים להחזיר למפלגה את דרעי לצדו של היו"ר המכהן ישי כדי להביא ל"אחדות היסטורית", כך אמר מקור המקורב לרב. לדבריו, הרב גיבש באחרונה את החלטתו בין השאר באמצעות סקרים, כתבות ופרשנויות מהעיתונות הכללית דווקא שפורסמו סביב תנועתו.

כחלק מהמאמצים למצוא נוסחה, נציגי הצדדים, באמצעות הרב משה יוסף והשר אריאל אטיאס, ניסו לנסח הסכם שלא ימוטט את הברית הכפויה בין שני היריבים שאמורה להוציא כל אחד מהם כמי שניצח או לפחות לא הפסיד. שלשום נפגשו ציפי ישי, אשתו של אלי ישי, וכלת הרב יהודית יוסף, בפגישה שתוארה כ"ידידותית" אבל בה בעת כ"כאובה" מצדה של ישי. יהודית יוסף הביעה את דעתה, כי אריה דרעי צריך לחזור למרות התנגדותו של ישי.

אריה דרעי ואלי ישיצילום: אמיל סלמן

>> בחירות 2013: כל הדיווחים, הפרשנויות, הסקרים

אתמול הציג ח"כ חיים אמסלם, שפרש מש"ס, את המפלגה החדשה שהקים, שנקראת "עם שלם", אמסלם מתח ביקורת חריפה על הכוונה להחזיר את דרעי לצמרת ש"ס. "אם דרעי אכן חוזר ברור שאין למפלגה הזאת שום בשורה ושום חידוש, וכנראה שדבק בהם הקלון", אמר אמסלם, "הם ימשיכו לדפוק את הספרדים עם בורות, עוני, תלות והזדקקות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ