הפוליטיקאים החדשים |

איציק שמולי מצטרף לעבודה

שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים ואחד ממובילי המחאה החברתית, קיבל גם הצעה להצטרף למפלגתו של יאיר לפיד - אך בחר ביחימוביץ'

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי (32), הודיע הבוקר (רביעי) כי בכוונתו להתמודד ברשימת העבודה לכנסת הבאה. שמולי, ממנהיגי המחאה החברתית, התפטר מתפקידו בהתאחדות ובצהריים הוא צפוי לקיים מסיבת עיתונאים משותפת עם יו"ר העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ'. "לאחר לבטים רבים ומייסרים, הבוקר הזה החלטתי לצאת לדרך חדשה מתוך תחושת שליחות עמוקה ורצון עז לתרום ולהשפיע במקומות נוספים", כתב שמולי לחברי נשיאות התאחדות הסטודנטים. "השותפות העמוקה אתכם לא תעלם לשום מקום, אך נצטרך מעתה ללמוד ולשתף פעולה בדרכים חדשות".

שמולי חוזר בתקופה האחרונה על ידי מספר מפלגות, ובהן העבודה ויש עתיד. בשבוע שעבר אמר ל"הארץ" כי הוא עוד מתלבט אם להיכנס לחיים הפוליטיים. הוא ציין אז כי האתגרים הגדולים ביותר של המחאה הם קידום סדר יום חברתי-כלכלי במערכת הבחירות והעלאת שיעור ההצבעה בקרב צעירים: "יש פה אתגר לחבר בין ההפגנה לבין הקלפי. אם חיפשנו הזדמנות לשיטה כלכלית מאוזנת יותר, הנה הגיעה ההזדמנות", אמר.

איציק שמולי. מהמחאה לעבודהצילום: דניאל בר און

יו"ר התאחדות הסטודנטים הוא לא היחיד מבין מובילי המחאה שמצטרף לעבודה: בסוף השבוע הודיעה גם סתיו שפיר (27) על הצטרפותה למרוץ במפלגה. "בהתרגשות רבה, אני שמחה לבשר לכם ולכן על החלטתי להיכנס לפוליטיקה", כתבה שפיר לחבריה בפייסבוק. "אם יש משהו שלמדתי מהשנה האחרונה, זה שדווקא רגעי ההכרעה הרציניים ביותר - הם הקלים ביותר. כשבוחרים בדרך הנכונה, השביל פתאום מתבהר".

היום היא בירכה על הצטרפות שמולי: "אני שמחה על כך שאיציק שמולי החליט להצטרף למפלגת העבודה. אין ספק כי זה המקום הטבעי שלנו לפעול מתוכו לשינוי המדיניות החברתית-כלכלית המונהגת בישראל. אני בטוחה שמפלגת העבודה תמשוך אליה בתקופה הקרובה עוד הרבה אנשים שמאמינים שאפשר לשנות ולבנות כאן ביחד חברה טובה יותר".

אמש הכריז גם העיתונאי מיקי רוזנטל (57) על כוונתו להצטרף למערכת הפוליטית ולהתמודד על מקום ברשימת העבודה. לקראת סיום תכנית "המקור" בהגשתו, נפרד רוזנטל מהצופים ופנה בשידור לעמיתו, רביב דרוקר: "אין ספק שחיי עומדים בפני שינוי. מעכשיו אתה תסקר אותי בתחום הפוליטי".

יצוין כי שלושת המתמודדים החדשים לא יזכו לשריון ברשימת העבודה, ויידרשו להתמודד בבחירות המקדימות במפלגה, שייערכו בחודש הבא. על פי הערכות, גם פרופ' יוסי יונה, שעמד בראש צוות המומחים של המחאה החברתית, מתכוון להכריז בימים הקרובים על החלטתו להתמודד על מקום ברשימת העבודה לכנסת. 

לגל הכרזות המעבר לפוליטיקה הצטרף אתמול גם ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי (68), שהכריז על התמודדותו ברשימת יש עתיד, מפלגתו של יאיר לפיד. פרי, ששימש עד כה יו"ר דירקטוריון בנק מזרחי-טפחות, הוא הדמות הביטחונית והכלכלית הבכירה ביותר שהודיעה עד כה על הצטרפותה לרשימתו של לפיד. לדבריו, "לאחר למעלה מ-30 שנה שבהן שירתתי את ישראל בתחום הביטחוני, ולאחר כשני עשורים שבהם הכרתי מקרוב מאוד את הסביבה העסקית שבתוכה פועלת מדינת ישראל הרגשתי את שבוודאי מרגישים אזרחים רבים, שמשהו יסודי, משהו בסיסי לא עובד כאן והשיטה, לא רק שיטת הממשל, אלא האופן שבו חיינו מנוהלים כאן, חייב להשתנות".

יו"ר המפלגה לפיד סירב להתייחס אמש למיקומו הצפוי של פרי ברשימת המועמדים, וכן לא מסר האם הוא מיועד למלא תפקיד כלכלי או ביטחוני.

אתמול הכריז גם ח"כ חיים אמסלם, שפרש מש"ס, על הקמת מפלגתו החדשה "עם שלם". מפלגתו של אמסלם מוגדרת מזרחית-מסורתית, ועם חבריה נמנים חבר ארגון רבני צהר אריאל קונסטנטין וסגן ראש עיריית ערד מקסים אוקנין. במסיבת העיתונאים שכינס לא הסתיר אמסלם את ביקורתו על דרכה של ש"ס. "אנחנו נראה מהי יהדות מתונה מבית אבא, שמכבדת את התורה אבל מקנה לעבודה חשיבות של ערך עליון", אמר, "העולם החרדי הפך עולם של שנוררים, שלא לדבר על תעשיית הקמעות שש"ס טיפחה בפריפריה. אני רוצה שהראויים ביותר בעולם הדתי יהיו תלמידי חכמים, והיתר ילכו ללמוד ויהיו רופאים, עורכי דין או אדריכלים שנושאים בנטל".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ