מקורבי אולמרט מעריכים: הוא לא ירוץ בבחירות הקרובות

ראש הממשלה לשעבר נוטה לדחות את שובו למערכת הפוליטית כדי לשקם את תדמיתו הציבורית. בצהריים ייפגש אולמרט עם לבני

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מעריכים כי הוא לא יתמודד בבחירות הקרובות. בהתייעצויות שקיים אולמרט בימים האחרונים, עלתה ההערכה שממשלת נתניהו הבאה לא תאריך ימים – מה שיאפשר לו לצבור פופולאריות ולשקם את תדמיתו הציבורית לקראת חזרה מאורגנת ובטוחה יותר למערכת הפוליטית.

אולמרט ייפגש היום (רביעי) בלשכתו בתל אביב עם יו"ר מפלגת קדימה לשעבר, ציפי לבני, כדי לדון בסיכויי התמודדותם בבחירות הקרובות במסגרת משותפת או בנפרד. ואולם מקורבים ללבני ששוחחו איתה בימים האחרונים התרשמו כי הסיכויים שתחבור לאולמרט נמוכים. "לבני לא מתכוונת לחזור לזירה הפוליטית כדי להיות מספר 2 של מועמד אחר, בטח לא של אולמרט", טענו. "אם היא תחבור לאולמרט, היא תיבלע תחת מנהיגותו והערך המוסף שלה בחיבור כזה ממש לא ברור. מעבר לזה - ספק אם אולמרט זקוק לה, מה גם שמערכת היחסים ביניהם איננה טובה".

מקורבים ללבני טוענים כי בידיה סקרים המעידים כי תזכה ל-16 מנדטים אם תתמודד לבדה בבחירות הקרובות. לדברי המקורבים, לבני בחנה את האפשרות להציב את שר הביטחון, אהוד ברק, בחמישיה הפותחת אך החלטה בעניין עדיין לא התקבלה.‬

אהוד אולמרטצילום: טל דואק

אם אולמרט יחליט שלא להתמודד, לבני עשויה לרוץ בראש המפלגה שמקדם בימים אלה חיים רמון. במקביל, גורמים בסביבתה של יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', הבהירו כי ישמחו אם לבני תסכים לחבור לרשימת המפלגה. לדבריהם, סקרים מעידים כי התמודדות משותפת של יחימוביץ'-לבני תניב כשלושים מנדטים לעבודה, מהלך שיהפוך אותה למפלגה הגדולה בכנסת ויאפשר ליחימוביץ' להרכיב את הממשלה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ