דרעי וישי במפגן אחדות |

"נתגבר על הכל, עברנו את הגיל של הכבוד והאגו"

בראיון ראשון מאז הושגה הפשרה, הציגו מנהיגי ש"ס חזית אחידה. דרעי אימץ את המחאה החברתית: "אנחנו מייצגים את אלה שאין להם: חילונים, דתיים, חרדים, ערבים"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יום לאחר שהושגה הפשרה בסיעת ש"ס, התראיינו הערב (חמישי) אריה דרעי ואלי ישי בחדשות ערוץ 2 והציגו חזית אחידה. "אי אפשר להסתיר את מה שהיה בעבר", אמר דרעי. "מאתמול התחיל דף חדש. ויתרנו כי הרב ביקש, והרחוב והציבור רצה את האחדות הזו ואנחנו ויתרנו. זה נכון שבפוליטיקה לא מקובל כל כך, אבל מי שיודע שלהוריד את הראש בפני הרב שלו – זה כבוד. קשה לעבוד יחד אחרי 12 שנה, אבל אנחנו נתגבר על זה". הוא הוסיף כי "אין מנצחים ואין מנוצחים, אנחנו יוצאים לדרך עם יצירה חדשה".

ישי חיזק את דבריו ואמר כי "אנחנו נאכזב אתכם במידה מסוימת. אנחנו נתגבר על הכל, נדע לעבוד יחד". ישי אמר כי "אין אדם שלא טועה. ראינו מה טוב לעם ישראל, ידענו להתגבר להתאחד ולהתלכד. מה שעשינו הוא דבר חשוב. ראינו את הרב שהוא מאושר. לאריה יש יכולות, יש לו ניסיון עצום. שילוב הכוחות הזה יביא להישגים מרשימים. איך תהיה חלוקת העבודה – עוד נסתדר".

בדבריו אימץ דרעי את מסרי המחאה החברתית. "מדינת ישראל מתחלקת לשתי מדינות – מדינה של אלה שאין להם ומדינה של אלה שיש להם. אנחנו היום מייצגים את אלה שאין להם: חילונים, דתיים, חרדים, ערבים. הממשלה הבאה שתהיה תהיה חייבת לייצג בגדול את אלה שאין להם". כשנשאל איזה תיק ירצה בממשלה, השיב דרעי כי ירצה "את התיק של לייצג את אותה חצי מדינה שאין לה. מעניין אותי להשפיע ולצמצם את הפערים כדי שהמדינה תהיה מדינה של מסורת".

אריה דרעי ואלי ישי בפגישת חכמי ש"סצילום: שירן גרנות

בהמשך חיזק דרעי את מדיניותו של ישי ביחס למהגרי העבודה. "הנושא הזה של הסתננות של מאות אלפים לישראל – אני חושב שזה מוסכם על כולם שזו סכנה. אנחנו הולכים כקולקטיב לייצג את אלה שאין להם, זה חצי מדינה שאין להם. מי סובל באמת מכל העובדים הזרים? זה החלשים, זה בדרום תל אביב".

בהתייחס לחזרתו לפוליטיקה לאחר הרשעתו בשוחד, מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, אמר דרעי כי "זאת המהות של הדמוקרטיה. יש מסגרת חוק, יש שלטון חוק, החוק מאפשר לי ללכת. זה לגיטימי להגיד 'אני לא מצביעה אריה דרעי בגלל זה', אבל יש ציבור בעם ישראל והוא יכריע. למה אתם מפחדים? אם זה באמת לא תקין אז הציבור לא יצביע".

"זה לא משנה המנדטים, זה לא משנה המקום", אמר דרעי. "על הכסא בכנסת לא כתוב המספר שלך. מי בראש? הרב עובדיה בראש. עברנו את הגיל של הכבוד עברנו את הגיל של האגו". הוא הוסיף כי הוא "חוזר למערכה הזאת ללא יצרים, ללא נקמות, לא לסגור מעגל. אני בא כי אני חושש שיש צורך גדול מאוד לעזור ולהיות ביחד".

ההסכם בין השניים, שאושר אתמול על ידי מועצת חכמי התורה, מחלק את הסמכויות בין ישי ודרעי. על פי המסתמן, דרעי וישי, יחד עם השר אריאל אטיאס, יהוו מעין "טרויקה" שתנהל את ענייני המפלגה במשותף ולחוד. כל אחד מהם יקבל סמכויות ייחודיות משלו. לאחר הבחירות, דרעי צפוי לנהל את המשא ומתן הקואליציוני, את מוסדות החינוך של ש"ס ואת העניינים המוניציפליים. עם זאת, בראיון הערב אמר ישי כי השניים ינהלו יחדיו את המשא ומתן הקואליציוני. ישי ינהל את ענייני הממשלה והעניינים הפרלמנטריים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ