לפיד: "צריך להיפטר סוף סוף מהפלסטינים ולהציב גדר בינינו"

יו"ר "יש עתיד" הודיע שיציג את מצעו המדיני באריאל משום ש"אין מפה שבה אריאל איננה במדינת ישראל". הוא הכחיש שיחבור ללבני ויעניק לה את המקום הראשון במפלגתו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

יאיר לפיד, יו"ר מפלגת "יש עתיד", שיגר הבוקר (שבת) רמזים בנוגע לעמדותיו בסוגיות המדיניות שעל הפרק באירוע "שבת תרבות" בקרית מוצקין. "צריך להיפטר סוף סוף מהפלסטינים ולהציב גדר בינינו", אמר, "לא יהיה מזרח תיכון חדש, אבל לא יהיו שלושה מיליון פלסטינים בתחומי מדינת ישראל". לדבריו, בחר להציג בשבוע הקרוב את המצע המדיני שלו דווקא במרכז האוניברסיטאי באריאל משום ש"אין מפה שבה אריאל איננה במדינת ישראל".

לפיד הוסיף כי על ישראל לשוב לשולחן המשא ומתן. "כל אדם שפוי והגון יודע איך זה ייגמר: לפלסטינים תהיה מדינה וגושי היישובים יישארו בתוך מדינת ישראל", אמר, "שרון דיבר על ויתורים כואבים וכולנו ידענו על מה הוא מדבר, אולמרט התייחס להתכנסות וגם נתניהו דיבר בתחילת הקדנציה על שתי מדינות לשני עמים. מה שאנחנו לא יודעים זה כמה זמן יעבור וכמה ימותו. אני לא שמאלן אבל חושב שהפלסטינים הביאו את זה על עצמם. במקום לבנות בתי חולים אחרי ההתנתקות, הם בנו שטחי אימון לירי קסאמים ופצמ"רים".

בחירות 2013: כל הסקרים, כל העדכונים, כל הפרשנויות

לפיד הכחיש כי יש לו כוונה לחבור לציפי לבני סמוך לבחירות ולהעניק לה את המקום הראשון במפלגתו. ביחס להצעה אחרת שלפיה אנשי המרכז הפוליטי יחברו אמר לפיד כי מפלגתו היא מפלגת המרכז היחידה והתעלם ממפלגת קדימה.

צילום: מוטי מילרוד

ביחס לשילובו של גבי אשכנזי במפלגת מרכז אמר כי "אשכנזי הוא איש ראוי מאוד, אבל הוא לא יכול להיבחר כי יש חוק צינון דורסני". כשנשאל ביחס לאפשרות שמקורבו, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, יתמודד בבחירות סירב לפיד להשיב. "יש אדם אחד שאני לא רוצה לדבר עליו במדינת ישראל והוא אולמרט", הסביר, "זה עסק משפחתי".

לפיד סיפר כי גייס למפלגתו 14,000 פעילים ב-90 מטות ברחבי הארץ. הוא התייחס להסכמה שהושגה השבוע בצמרת ש"ס, לפיה אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס ינהיגו את המפלגה במשותף. "אריה דרעי לא הורשע בעבירת תנועה. הוא הורשע בכך שבעודו מכהן בתפקיד הוא לקח שוחד וישב שנתיים בכלא על כך", אמר, "הבוחר צריך להביע דעתו בקלפי כי זה המקום. הוא איש מוכשר, יש עוד אנשים מוכשרים במדינת ישראל".

לפיד סירב להתייחס לשאלה אם יסכים לשבת בקואליציה עם ש"ס. "אני לא אוהב חרמות ולא רוצה לפסול", הוסיף, "יש בזה אי צניעות. אני לא פוסל אנשים. נשב בכל קואליציה שתחליף את השיטה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ