נתניהו: התנגדות וינשטיין מעכבת דיון בדו"ח המאחזים

שרי הליכוד לחצו על רה"מ לדון בהכשרת המאחזים חרף התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה. לבנת: "אנחנו לא ממשלת מעבר אלא ממשלה מכהנת"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בישיבת שרי הליכוד לדו"ח אדמונד לוי בעניין המאחזים הבלתי חוקיים. "לצערי בשלב זה היועץ המשפטי לממשלה אינו נותן לדו"ח רוח גבית אבל אני מקווה שנמצא לזה פתרון", אמר ראש הממשלה.

בישיבת השרים, שאל שר התחבורה ישראל כץ את נתניהו אם נקבע מועד לדיון בממשלה בדו"ח. נתניהו השיב כי יש מגעים עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בנושא וייקבע תאריך לדיון אחרי שזה ייתן את הערותיו. ואולם, כץ התעקש ואמר כי קודם כל יש לקבוע מועד לדיון ורק לאחר מכן לשמוע את הערותיו של וינשטיין. מקורבי כץ מסרו כי מיד לאחר מכן ביקש נתניהו משר המשפטים יעקב נאמן להביא את דו"ח לוי לדיון בישיבת הממשלה הבאה.

שרת התרבות לימור לבנת דחתה בישיבה את הסתייגויותיו של וינשטיין מאימוץ הדו"ח בתקופת בחירות. "אנחנו לא ממשלת מעבר אלא ממשלה מכהנת וליועץ המשפטי אין כל עילה משפטית למנוע את אימוץ ההמלצות", אמרה לבנת.

אדמונד לוי מגיש לנתניהו את דו"ח המאחזיםצילום: לע"מ

בשבועות האחרונים הפעילו שרי הליכוד – לימור לבנת, יולי אדלשטיין, גדעון סער, ישראל כץ ואחרים – לחץ כבד על נתניהו כדי שזה יאמץ את הדו"ח, ואלו גברו ככל שהתחזקה התחושה כי הוא עומד להקדים את הבחירות לכנסת. רבים משרי הליכוד, המבקשים לרצות את נציגי המתנחלים והימין הקיצוני בקרב מתפקדי הליכוד, פרסמו בימים האחרונים הודעות לעיתונות, שבהן קראו לנתניהו לאמץ את הדו"ח ולהפוך אותו להחלטת ממשלה.

דו"ח לוי הוגש ב-21 ביוני השנה. הוא מחזיק שני חלקים – האחד דקלרטיבי, ולפיו מעמד ישראל אינו של כובשת בגדה, על פי חוקי המשפט הבינלאומי ואמנת ז'נווה הרביעית. החלק השני הוא שורה של המלצות בעניין מעמד הקרקעות בגדה, הנוגעות לרישום בטאבו, פלישה לקרקע פרטית, צווי תפיסה לצרכים צבאיים וביטול צווים צבאיים המונעים ממתנחלים לפלוש לקרקעות חקלאיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ