הקמפיין של מרצ: "יחימוביץ' תחבור לחרדים ולמתנחלים"

במפלגה מנסים למתג עצמם כמפלגת השמאל היחידה בישראל. לטענת אנשי מרצ, לאחר בחירת יחימוביץ' העבודה הפסיקה להגדיר עצמה מפלגת שמאל

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

מפלגת מרצ מתכננת להפנות את עיקר האש במערכת הבחירות אל מפלגת העבודה. במסע התעמולה שלה, מבקשת מרצ למתג עצמה כמפלגת השמאל היחידה בישראל. אנשי המפלגה משוכנעים ביכולתם לחזק את כוחה של מרצ בכנסת הבאה באופן משמעותי. הם מתבססים בין השאר על סקרים פנימיים, לפיהם 18% מהאוכלוסייה היהודית בישראל מגדירה עצמה שמאל או שמאל מתון. אתמול השיקה המפלגה את אחת מסיסמאות הבחירות שלה: "רק שמאלנים מצביעים מרצ".

קמפיין הבחירות של מרצ צפוי לתקוף את יו"ר העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', לשים דגש על סירובה להתחייב שלא לחבור לממשלת ימין, ולהאשים אותה בשיתוף פעולה עם המתנחלים והחרדים. לטענת אנשי מרצ, לאחר בחירת יחימוביץ' העבודה הפסיקה להגדיר עצמה מפלגת שמאל. "היום מרצ מבודלת. אין מפלגה אחרת במפה הפוליטית שאומרת - אנחנו שמאל", מדגישה יו"ר המפלגה, ח"כ זהבה גלאון. לדבריה, "מרצ היא מפלגת השמאל הרלוונטית היחידה עד המפלגות הערביות".

בחירות 2013: כל הסקרים, כל העדכונים, כל הפרשנויות

מיה בנגל, יועצת התקשורת של מטה מרצ, מחדדת את הקו: "אי אפשר גם לנסות להצטייר כשליחי מעמד הביניים הקורס וגם לחבק מתנחלים. מעמד הביניים קורס כי הוא נושא על גבו את המגזרים המועדפים של הימין, אלו שמקבלים תקצוב יתר על חשבונו - ויש להם כתובת - הם גרים בהתנחלויות או הולכים לישיבות". לדבריה, "מפלגת העבודה כבר מתכננת איך לשבת עם החרדים בממשלה הבאה. החרדים לא יכולים להיות השותפים הטבעיים של מעמד הביניים החילוני והם לא שותפים טבעיים לשמאל".

יו"ר מרצ גלאון, לאחר ניצחונה בפריימריז של המפלגהצילום: אלון רון

בין השאר, צפויה מרצ להציג בקמפיין הבחירות נתונים לפיהם הממשלה מוציאה בממוצע על אזרח ישראלי כ-40 אלף שקלים בשנה, לעומת השקעה של 93 אלף שקלים בכל מתנחל. עוד תדגיש מרצ כי תקציב החינוך החרדי העצמאי, המזוהה ברובו עם אגודת ישראל, הסתכם ב-2011 ב-2.1 מיליארד שקלים - עלייה של יותר מ-30% בארבע שנים. תקציב רשת החינוך של ש"ס, מעיין החינוך התורני, גדל ב-48% בארבע שנים והסתכם בשנה שעברה ב-460 מיליון שקלים.

בראש רשימת מרצ לכנסת תעמוד גלאון, שנבחרה בתחילת השנה. שאר הרשימה תיקבע בבחירות פנימיות שיתקיימו ב-11 בנובמבר בוועידת המפלגה, הכוללת כאלף חברים. הרשימה תורכב באופן שווה מנשים וגברים.

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה כי היא "מבינה את הצורך של מרצ, קדימה, הליכוד וישראל ביתנו לתקוף את העבודה. מדובר במצב טבעי הנובע מכוחה הרב של מפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ', שזוכה לאמון חסר תקדים מהציבור. אין בכוונת מפלגת העבודה להתייחס לקמפיינים שליליים של מפלגה כזו או אחרת. היריב היחיד של העבודה בראשות שלי יחימוביץ' במפה הפוליטית הנוכחית הוא הליכוד בראשות בנימין נתניהו, ובמערכת הבחירות הקרובה הציבור יכריע בין כלכלת ג'ונגל אלימה לבין כלכלה הוגנת וחברה צודקת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ