עימות טלוויזיוני? המועמדים מתחמקים ומציבים תנאים

שתי אגודות מיהרו לפרסם על עימות ראשון בבחירות, אך לפיד סירב שמופז ישתתף, יחימוביץ' דרשה שנתניהו יתייצב, ורה"מ עצמו עדיין לא הגיב

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

המרכז להעצמת האזרח ועמותת שיח ושיג מיהרו לפרסם היום (שלישי) הודעה לעיתונות על עימות טלוויזיוני ראשון בין ראשי המפלגות לקראת הבחירות לכנסת - אלא שכלל לא בטוח שהוא אכן ייצא לפועל. הארגונים שלחו הזמנות לראשי המפלגות הגדולות להשתתף בעימות ב-1 לינואר באוניברסיטת תל אביב, אך האחרונים כלל לא אישרו סופית את השתתפותם בו וחלקם הציבו תנאים לקיומו.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא התייחס עד כה להזמנת העמותות להשתתף בעימות, וספק אם ייעתר לה. יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', הבהירה שתשתתף בעימות רק אם נתניהו יתייצב אליו - כלומר לפי שעה היא איננה מתכוונת ליטול בו חלק.

יו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, הודיע כי יסכים להשתתף בעימות אם רק ראשי המפלגות הגדולות יוזמנו אליו - כלומר הוא יסרב להשתתף בעימות יחד עם יו"ר קדימה שאול מופז, שמפלגתו מתדרדרת בסקרים והוזמן אף הוא לאירוע. יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הבהיר שיסכים, עקרונית, להשתתף בעימות - אך לא התייחס לעימות המסויים באוניברסיטת תל אביב.

בהזמנה לעימות שנשלחה לראשי המפלגות נכתב כי "הציבור בישראל מעוניין בעימות פתוח בין ראשי המפלגות. עימות טלוויזיוני הוא הדרך הטובה ביותר לחשוף את חזון המפלגות והמועמדים, להגביר את השקיפות ולהבטיח אחריותיות של הנבחרים... לאחרונה היינו עדים לתהודה שמקבלים העימותים בבחירות בארה"ב וזה הזמן לאמץ את המודל בישראל". יש לציין כי המארגנים לא פנו לאולמרט ולבני, שכן עד כה הם לא הודיעו רשמית על התמודדותם.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ