יהונתן ליס
יהונתן ליס

העיתונאי מיקי רוזנטל, שהפך כעת לפוליטיקאי, פותח חזית חדשה-ישנה מול בני משפחת עופר, כחלק מקמפיין הבחירות שלו לרשימת מפלגת העבודה לכנסת. בסטטוס שפרסם היום בעמוד הפייסבוק שלו, מבטיח רוזנטל להקדיש את הקדנציה שלו בכנסת למאבק ל"הצלת" ים המלח משאיבת המים המבוצעת על ידי חברת כימיקלים לישראל, החברה שבבעלות המשפחה, לשם ייצור מלח ולהשבתו של האגם המדולדל לידי הציבור. "אפעל לאישור לאלתר של המהלכים שיחזירו את השליטה של הציבור בים המלח וישקמו אותו", כתב רוזנטל והוסיף, "אל תדאגו למשפחת עופר - יש דרכים שונות ונוספות לייצר מלח. אמנם הן יקרות יותר – אבל ממילא כימקלים לישראל מרוויחה מיליארדים כל שנה ותאמינו לי משפחת עופר אפילו לא תרגיש את המכה הקטנה הזו בכנף. ים המלח של ישראל חשוב יותר".

לדברי רוזנטל, "אני מבטיח לכם שזה לא יעבור בשקט: כי"ל תזעק מיד ותנסה לשכנע את כולנו שהחברה מספקת פרנסה לאלפים רבים בדרום והם ייפגעו כתוצאה מהמהלך. זה לא נכון, הצלת ים המלח לא אמורה לפגוע אפילו בעובד אחד. להפך, ייקור שיטות הייצור יגבירו את התעסוקה בדרום והתושבים רק ירוויחו. אחרי הכל, יותר ים המלח פירושו קצת פחות רווחים למשפחת עופר – אבל רווח ענק לציבור הישראלי". בחברה לישראל, בעלת האחזקות בכימיקלים לישראל, ביקשו שלא להגיב על הדברים.

בחירות 2013: כל העדכונים, הפרשנויות והסקרים

המאבק של רוזנטל בחברת כימיקלים לישראל ובבני משפחת עופר, איננו חדש. ב-2008 יצר רוזנטל את הסרט התיעודי "שיטת השקשוקה", בו גולל טענות על קשרי הון-שלטון-עיתון שאיפשרו לבני משפחת עופר לקנות בעלות על נכסים ציבוריים בהם מפעלי ים המלח, צים ובז"ן בעסקאות שנויות במחלוקת והביא דוגמאות לעובדים בכירים בסקטור הציבורי שמונו לאחר מכן לתפקידים מרכזיים בעסקי האחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ