נינו אבסדזה הודיעה על פרישה מקדימה לטובת מפלגת העבודה

"העבודה היא האני מאמין שלי", אמרה אבסדזה. היא הח"כית הראשונה מקדימה שעוזבת לטובת התמודדות בגוש השמאל, אחרי עזיבות למפלגות ימין

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ נינו אבסדזה (47), היא חברת הכנסת הראשונה של קדימה שפורשת מהמפלגה לטובת התמודדות במפלגה בגוש השמאל. אבסדזה הודיעה היום (חמישי) כי בכוונתה להתמודד על מקום ברשימת מפלגת העבודה לכנסת הבאה. הכרזתה שמה קץ להערכות שתשתלב במפלגה עתידית שעשויה להקים בימים הקרובים ציפי לבני.

במפלגת העבודה מייחסים משקל רב להתמודדותה של אבסדזה, המחזקת הן את נישת הנשים והן את נישת העולים במפלגה. היא גם המועמדת האשה הראשונה בפריימריז של המפלגה שזוכה למסיבת עיתונאים, לאחר גל של אירועים לקידום מועמדים גברים. בימים האחרונים נשמעה תסיסה בעבודה לאחר שחוג העולים בה איים לפרוש, משום שהמפלגה הפסיקה לקדם נושאים הקשורים במגזר ואילו ארגוני נשים מחו על כך שיחימוביץ' לא מגדילה את ייצוג הנשים במפלגה באופן משמעותי.

"החלטתי לא לחכות, אלא ללכת למקום שאני מאמינה בו", אמרה אבסדזה. "מפלגת העבודה היא האני מאמין שלי. אני לא אדם של מגזרים, אבל יש לי היכרות קרובה עם המגזר הרוסי, ואני משוכנעת שכניסתי להתמודדות היא הזדמנות להגיד 'דא, עבודה' גם למגזר הרוסי".

לצדה של אבסדזה ייצטרף היום גם ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, למרוץ על מקום ברשימת המפלגה לכנסת. הערב צפויה גם יו"ר המשמרת הצעירה במפלגת העבודה, מיכל בירן, להכריז על התמודדותה ברשימה הארצית בפריימריז. בירן נחשבת למועמדת מרכזית וסיכוייה להשתלב ברשימה גבוהים, משום שהיא נהנית מתמיכה עקבית ופעילה של היו"ר יחימוביץ. בירן, בת 34, שתתמודד תחת הססמה ״לייבור ציוני״, היא בעלת תואר שני ודוקטורנטית למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב.

לדבריה, "המצב החברתי-כלכלי איננו גזרת גורל, על מנת לבצע את השינוי שאליו כמהה החברה הישראלית צריך לשנות את המערכת הפוליטית מבפנים. יש להוביל ליצירת חזית סוציאל-דמוקרטית שתתרגם את רוח המחאה החברתית לשינוי במדיניות הכלכלית של ממשלת ישראל, ותחזיר את האזרח למרכז".

גם חברת הכנסת יוליה שמאלוב-ברקוביץ' הכריזה היום על פרישה מקדימה. לדבריה, היא תתמודד גם בבחירות לכנסת ה-19 ובימים הקרובים תודיע במסגרת איזו מפלגה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ