ותודה לווינשטיין

איחוד בחסות היועץ המשפטי לממשלה

ראש הממשלה הבין שיהודה וינשטיין לא עומד להפריע לאביגדור ליברמן עם התיק הפלילי לפחות עד לבחירות, והחליט לקפוץ על ההזדמנות

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גידי וייץ
גידי וייץ

האם בנימין נתניהו זיהה את הרוחות הקודרות שנשבו השבוע ממשרד המשפטים לפני שכרת את הברית הפוליטית עם אביגדור ליברמן? האם גם לאוזניו גונבו השמועות כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין נוטה לסגור את התיק הפלילי נגד שר החוץ?

ההיגיון אומר שכן. שנתניהו קלט כמו כל אזרח את אופן הטיפול הרופס, החרדתי והכה לא מעורר כבוד שבו נהגו ראשי התביעה הכללית בתיק ליברמן. נתניהו ראה כמו כולנו כיצד היועץ וינשטיין מפר, פעם אחר פעם, את ההבטחה שלו לקבל כבר הכרעה בתיק הזה שהטיפול בו נמשך שנים כה רבות. גם נתניהו זיהה את ההססנות של ראשי התביעה, את החולשה שהקרינו, את חוסר היכולת שלהם לקבל החלטות דרמטיות. הוא הבין כנראה שהוא רשאי להזמין את ליברמן לוואלס וכי איש לא עומד להפריע להם באמצע הריקוד.

>> בחירות 2013: כל הדיווחים, הפרשנויות והסקרים

במשרד המשפטים טענו אמש כי וינשטיין טרם קיבל החלטה בתיק, שהוא עדיין מתלבט. בנסיבות רגילות היה אפשר לחשוב שהתשובה הזו היא מסך עשן מתעתע שנועד לערפל את כלי התקשורת, למנוע מהם לקבל מידע אותנטי על מה מתרחש באמת בתוך הקופסה השחורה של היועץ המשפטי לממשלה. במקרה של וינשטיין, ישנה נטייה להאמין לתשובה הזו. סביר להניח שהיועץ באמת מתלבט. הלא אם זה היה תלוי רק בו הוא היה ממשיך להתלבט גם בגלגול הבא, יחד עם פרקליט המדינה משה לדור וצוות התביעה שלווה את התיק מראשיתו. 

אם יוחלט בסופו של דבר כי ליברמן יועמד לדין בכל זאת, אזי נתניהו רקח דיל גרוע, כזה שיגרום לעסקת החבילה החדשה להריח מריח של שחיתות. אם התיק ייסגר, ליברמן ייצא, אולי לראשונה, לקמפיין הבחירות ללא ענן שחור מעל הראש. הוא ייפרד לעד מצלם הרובץ והמעיק של חוקרים ותובעים. אחרי אין-ספור חקירות ותיקים פליליים שהסתיימו בדרך כלל ללא תשתית ראייתית, סביר להניח שמערכת אכיפת החוק ההולכת ונחלשת של ישראל לא תתעסק יותר עם ליברמן. לכל דבר הרי יש גבול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ