בעבודה מנסים למלא את "החור השחור"

צעירים חדורי אנרגיות קרב, שהתחזקו מהמחאה החברתית, גדשו אמש בר תל אביבי בהשקת קמפיין המשמרת הצעירה של המפלגה

רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד

אירוע השקת הקמפיין של המשמרת הצעירה במפלגת העבודה היה הצלחה גדולה. בניגוד לאירועי מפלגות אחרות בהם נכחתי, בר האברקסס בתל אביב התמלא בצעירים והאווירה הייתה כשל מפלגה המוכנה להילחם. טוב, זה לא היה ממש אירוע לוהט. אלא כזה שנסך יותר תחושה של מסיבה במקום העבודה. אירוע שבו אתה חייב לחייך ולנוע מעט כדי לא לפגוע במי שבחר את התקליטן ולשמור על יחסים שפירים עם הבוס.

אבל עדיין, אם תמיד הייתה התחושה שהמשמרת הצעירה של מפלגת העבודה זו החבורה הכי קשישה במדינה, אז אמש היו אנרגיות של קרב ושל עלומים, שהתחזקו מהמחאה החברתית ומהכוכבים החדשים שנרשמו לפריימריז וגם מההצהרה של נתניהו וליברמן שהוכרזה במקביל, והעניקה זריקת מרץ לשמאל-מרכז.

על הבמה עולה פעילה ואומרת בהתרגשות, "תכתבו על השלטים מה שבלב שלכם, מה שבנשמה שלכם, ותעלו לפייסבוק כדי למלא את החור השחור של ביבי וליברמן". "ביבי הביא להם חתיכת תרגיל", לוחש לי אחד העובדים במקום.

אני פוגש את סתיו שפיר. "תתפקד", היא מורה לי בחן. "היו לי חמש הרצאות היום. צטט מה שכתבתי בטוויטר". אני שואל מי נמצא כאן, והיא אומרת "ראיתי את אבישי". לוקח לי זמן להבין שמדובר בברוורמן. אני מעיר לה שהיא מתחילה כבר לדבר על חברי כנסת בשמות פרטיים. "תמיד הייתי טובה בשמות פרטיים", היא יוצאת מזה.

ואז מגיעה שלי יחימוביץ'. "הו הא מי זה בא, ראש הממשלה הבא", צועקים כולם. אבל הצעקות הכי עזות היו ל"העם דורש צדק חברתי". יחימוביץ', שחודשים רבים חמקה מביקור במחאה כדי לא לנכסה, החליטה בבת-אחת להכניסה לתוך כיסה הקדמי. קמפיין העבודה של שלטי המחאה אולי אפקטיבי, אבל הוא בדיוק הפוך מהרוח המקורית, המהפכנית, שבו כל שלט הוא אישי ולא קונים את פרסומו בכסף.

מתחילים הדיבורים. לבמה מטפסת מיכל בירן, יו"ר המשמרת הצעירה של העבודה ומועמדת למפלגה. "הצעירים מחזיקי השלטים הפכו למנהיגי העתיד. ברית הפחדנים באה לעצור אותנו", היא אומרת, "הם מפחדים". אחריה, יחימוביץ' קראה לאיחוד השמאל-מרכז המפוצל. "היו נאומים חבל על הזמן", מסכמת דנה מרמת גן, "אהבתי".

יחימוביץ' בבר בתל אביב. היו נאומים חבל על הזמןצילום: מוטי מילרוד

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ