נחמן שי עובר מקדימה לעבודה; שלמה מעוז מצטרף לליכוד

לדברי ח"כ שי, ההחלטה התקבלה בעקבות האיחוד בין הליכוד לישראל ביתנו; הרב שי פירון יודיע מחר שהוא מצטרף ללפיד כמספר 2 ברשימה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ח"כ נחמן שי הודיע הערב על מעבר מקדימה למפלגת העבודה. שי צפוי להתמודד על מקום ברשימת המפלגה לכנסת. אף שחבירתו לעבודה היתה מהלך צפוי בשבועות האחרונים, הוא הבהיר כי החליט על המהלך בעקבות הקמת האיחוד הפוליטי בימין והצורך המיידי לאחד את המרכז ולייצב כוח נגדי.

לדברי שי, "מפלגת העבודה מציבה אלטרנטיבה חדה וברורה למפלגת נתניהו-ליברמן. זוהי דרך חברתית, כלכלית ומדינית שתבטיח את עתידה של מדינת ישראל כמדינת חוק, מדינה יהודית - דמוקרטית. אני מאמין ששלי יחימוביץ' היא האדם הנכון כיום להוביל את מדינת ישראל לשינויים הנדרשים, ואני תומך בה לראשות הממשלה". יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ, בירכה על ההצטרפות. בהודעה שפרסמה אתמול אמרה יחימוביץ' כי "שי הינו מהח"כים המצטיינים בכנסת, ולאור עמדותיו בתחומים השונים היה צפוי כי ימצא בית במפלגת העבודה. נחמן היה שותף פעיל ואפקטיבי לכמה וכמה חוקים שהעברתי ולמאבק נגד הפרטת הקרקעות ואשמח לראות אותו כחבר כנסת מטעם העבודה".

נחמן שיצילום: מיכל פתאל

במקביל הודיע הכלכלן שלמה מעוז על התמודדותו על מקום ברשימת הליכוד לכנסת. "אני כלכלן, ורוצה לעזור לאנשים. עשיתי לביתי והצלחתי. עשיתי הכל בחיים, ואני יכול לשנות", אמר מעוז בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2.

על עזיבתו של השר משה כחלון אמר מעוז: "עם כל הכבוד לכחלון, אני מקצוען. אני רוצה לעזור לאנשים לקבל דיור והכשרה מקצועית. אני מסכים עם המדיניות של נתניהו. היא דואגת גם לחלשים".

שלמה מעוזצילום: דודו בכר
שי פירוןצילום: ניר קידר

מעוז, בעבר יועצו של שר האוצר יצחק מודעי, נחשב לאחד המבקרים התקיפים של המחאה החברתית בקיץ שעבר. הוא פוטר בינואר האחרון מתפקידו ככלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס נשואה בעקבות שורת התבטאויות שנויות במחלוקת בנאום שנשא בכנס במכללת ספיר.

בנאום אמר מעוז, בין היתר, כי "החברה הלבנה שולטת - בנק לאומי הוא בנק של הלבנים. רק הלבנים יכולים להתמנות שם לתפקידים. הלכתי לוועדה שלא הזמינה אותי. שלחתי מכתב עם עורך דין. מצאו אותי כשיר אבל סגרו את הדלת השנייה. הוועדה היתה כולה אשכנזים. הלכתי לבית המשפט העליון - גם כולם היו אשכנזים. הוצאתי על זה 27 אלף שקל. מזל שיש לי כסף כי אני עובד בשוק ההון", סיפר. מעוז המשיך ואמר: "מי הפגין בשדרות רוטשילד? הסטודנטים שמשלמים 12 אלף שקל בשנה. זה הוגן שבמכללות משלמים 40 אלף שקל בשנה? לסטודנטים במכללות לא היה זמן להפגין כי הם הלכו לעבוד. זה לא צדק חברתי".

בתגובה לצירופו של מעוז אמרו בש"ס כי "הליכוד ביתנו קיבלה חיזוק משמעותי למשנה הכלכלית של מנהיגיה. ב-2005 תמך מעוז בהתלהבות בקיצוצי קצבאות. מי שאינם יודעים כיצד להתחיל את החודש יכולים למצוא את ביתם רק בש"ס".

גם "יש עתיד" של יאיר לפיד נהנית ממצטרף חדש – הרב שי פירון, אשר צפוי להודיע מחר בבוקר על הצטרפותו לרשימה במסיבת עיתונאים עם לפיד. לפי הודעת המפלגה, פירון יהיה מספר 2 של לפיד ברשימה. פירון, חוזר בתשובה בן 47, מכהן כראש מוסדות ישיבת פתח תקווה, כמנכ”ל תנועת “הכל חינוך”, והוא ממקימי עמותת 'צהר' ונמנה על הנהגתה עד היום.

בהכנת הידיעה השתתפו רויטל חובל וצבי זרחיה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ