העיתונאי עפר שלח הצטרף למפלגת "יש עתיד"

שלח, הנחשב לחברו הטוב של יאיר לפיד, הגיש מכתב התפטרות בפני עורך מעריב, אך ימשיך לשמש כפרשן בערוץ הספורט

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים155
רויטל חובל
רויטל חובל

העיתונאי עפר שלח הודיע הערב (שני) על הצטרפותו למפלגת "" בראשות . שלח הגיש היום מכתב התפטרות לעורך מעריב, ניר חפץ, אך ימשיך לשמש כפרשן בערוץ הספורט. שלח, הנחשב לחבר קרוב של לפיד, לא היה מעורב בגיבוש המצע המדיני שיוצג מחר (שלישי) במרכז האוניברסיטאי באריאל, אך בעבר ייעץ ללפיד בעניין תוכנית גיוס חרדים לצבא כחלופה לחוק טל.

שלח משמש כפרשן ובעל טור בעיתון "מעריב". באוגוסט 2011 הוא פרש מתוכנית התחקירים "המקור" בערוץ 10 ומאז הוא כותב במעריב ומשמש כפרשן בערוץ הספורט. במאי האחרון אמר שלח : "אני לא הולך לפוליטיקה בשלב זה, כי השאלה אינה מונחת לפני".

על היחסים עם לפיד אמר: "יאיר ואני, הקשר בינינו היה, בוודאי בשנים האחרונות, ראינו אחד את השנים עירומים ועריה לגמרי, ברמה הנפשית. וחלקנו את זה. ולכן, כשהוא מחליט ללכת למשהו, אז אני, בתור חבר, איתו. הוא מתייעץ אתי הרבה, כי אני חבר שלו. וכשתהיה הצעה קונקרטית, אז אני אחליט אם כן או לא".

בראיון ל"הארץ" בתחילת השנה אמר שלח: "אני חושב שכל אדם שיכול צריך לשקול כניסה לפוליטיקה. זו מדינה שקרובה מדי לעור של האזרחים שלה מכדי שלא תשקול. כבר היו לי הצעות, גם במערכות בחירות קודמות ועובדה שאני פה... אם אלך לפוליטיקה אני לא הולך בשביל טובות הנאה. כל אדם במצבי, כלומר שיש לו אפשרות, צריך לשקול ולהחליט... הדבר הרציני היחיד שאני יכול להגיד הוא שעיתונאי בעיני הוא מועמד טבעי לפוליטיקה, וזה לא מקרי שיש הרבה עיתונאים שעושים את המעבר הזה. הרי מה העבודה שלי? אני מסתובב בארץ ורואה דברים, חוקר אותם ומגלה מה מונח מתחת לפני השטח שלהם. זה בלתי נמנע שאגבש עליהם עמדה. זה בלתי נמנע, אם אכפת לי מהמקום שבו אני חי, שאחשוב על האפשרות להתעסק בהם בעצמי".

עפר שלח
עפר שלחצילום: דודו בכר

אמר לפיד כי המצע המדיני יוצג דווקא באריאל משום ש"אין מפה שבה אריאל איננה במדינת ישראל". לפיד הוסיף כי "צריך להיפטר סוף סוף מהפלסטינים ולהציב גדר בינינו... כל אדם שפוי והגון יודע איך זה ייגמר: לפלסטינים תהיה מדינה וגושי היישובים יישארו בתוך מדינת ישראל", אמר.

בראיון ל"יומן" בערוץ הראשון אמר לפיד כי הוא דוגל בפתרון של שתי מדינות לשני עמים, אך לא יסכים לחלוקת ירושלים. לדבריו, הדרישה כי הפלסטינים יכירו בישראל כמדינה יהודית כתנאי מוקדם למשא ומתן מיותרת. "אנחנו צריכים מהפלסטינים אישור על כך שישראל מדינה יהודית? איזו מין תפיסה ציונית זאת?". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ