יהונתן ליס
יהונתן ליס

העיתונאית והפעילה החברתית מרב מיכאלי הכריזה היום על התמודדותה על מקום ברשימת מפלגת העבודה לכנסת. בדף הפייסבוק שלה כתבה מיכאלי: ״כל חיי הבוגרים אני פעילה חברתית ופמיניסטית, במקביל לעבודתי העיתונאית. בשני התחומים פעלתי לתיקון עוולות, לשוויון, להעצמה של נשים ושל מגזרים מוחלשים אחרים. עכשיו אני רוצה לעשות את זה בפוליטיקה, איפה שדברים נקבעים ותקציבים מחולקים. זה המקום שבו מעצבים את הדמוקרטיה הישראלית, זה המקום שבו מחליטים על מלחמה וצריך לנסות שיחליטו בו גם על שלום״.

עשר נשים לפחות יתמודדו, לצד מיכאלי, על ארבעת המקומות הריאליים שישוריינו ברשימת העבודה לנשים. הבולטות בהן הן מיכל בירן, יו"ר המשמרת הצעירה של העבודה, הנהנית מרוח גבית חזקה של שלי יחימוביץ'; סתיו שפיר, ממנהיגות מחאת הקיץ שעבר, ח"כ נינו אבסדזה שערקה מקדימה, והפעילות הוותיקות לאה פדידה, נורית צור, אסתי קירמאיר ויעל ארן.

מרב מיכאלי. כבר מרגישה בבית בין החברות צילום: תומר אפלבאום

לדברי מיכאלי, "אני באה למפלגת העבודה כי אני מזדהה עם ה-DNA האידיאולוגי שלה לאורך השנים, צדק חברתי ושלום עם שכנינו. אני באה למפלגה דמוקרטית, שבוחרת את נציגיה ונציגותיה, מפלגה שמשלבת עכשיו בכירים ותיקים בעלי ניסיון עם תנופת התחדשות. ולא פחות חשוב בשבילי, אני באה למפלגת העבודה בתקופה שעומדת בראשה אשה".

במפלגת העבודה קיבלו את מועמדותה של מיכאלי ברגשות מעורבים. בכירים במפלגה הבהירו שנכון לעכשיו, מיכאלי לא עומדת בתנאי הבסיס שיאפשרו את התמודדותה משום שלא היתה חברת מפלגה בחצי השנה האחרונה. ועדה במפלגה צפויה לקבוע בימים הקרובים אם "תקופת הפז"מ" של מיכאלי תקוצר.

מיכאלי נתפסת כמועמדת חזקה ובעלת סיכויים גבוהים להיבחר, אלא שבכיר במפלגה אמר ל"הארץ" כי "לא בטוח שיחימוביץ' רואה בעין יפה את הצטרפותה של מיכאלי להתמודדות. מיכאלי נתפסת כטרמפיסטית שמנסה לרכב על הפופולריות של העבודה כדי לקבל כיסא בכנסת. בנוסף, היא עלולה לתפוס כיסא המשוריין למועמדת אחרת שיחימוביץ מעוניינת לקדם". מיכאלי עצמה העריכה כי תקופת ההמתנה שלה תקוצר, בסופו של דבר, בדומה למועמדים חדשים אחרים שהצטרפו למפלגה בשבועיים האחרונים.

מיכאלי היא העיתונאית השלישית שמציגה את מועמדותה לכנסת ברשימות השונות. אתמול הכריז עפר שלח שיתמודד ברשימת "יש עתיד" של יאיר לפיד, ולפני שבועיים הצטרף גם העיתונאי מיקי רוזנטל לרשימת מפלגת העבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ