כחלון בודק הקמת מפלגה בראשותו. סקר ראשוני מנבא לו כ-20 מנדטים

הסקר מנבא עוד כי אם כחלון, שהודיע על "פסק זמן" ויו"ר קדימה לשעבר ציפי לבני יאחדו כוחות - פוטנציאל המנדטים המשותף שלהם הוא 26

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

שר התקשורת והרווחה הפורש משה כחלון (הליכוד) בודק בימים האחרונים אפשרות להקים מפלגה "חברתית" ולהתמודד בראשה בבחירות לכנסת ה-19. סקר שנערך ביומיים האחרונים במכון הסקרים סמית, מנבא למפלגה בראשותו כ-20 מנדטים.

הסקר מנבא עוד כי אם כחלון ויו"ר קדימה לשעבר ציפי לבני יאחדו כוחות וירוצו יחד, פוטנציאל המנדטים המשותף שלהם הוא 26 במספר. כחלון שיתף בלבטיו כמה ידידים ומקורבים פוליטיים ביומיים האחרונים. אמש השתתף בכנס פוליטי של התאחדות התימנים בליכוד. כמה אנשים שנכחו באירוע שמעו ממנו כי הוא אכן שוקל להקים מפלגה, אך טרם קיבל החלטה בעניין.

הסקר המדובר לא הוזמן ישירות על ידי כחלון, אבל נתוניו הוצגו לו שלשום באופן פרטי, לבקשתו, על ידי עורך בסקר רפי סמית ככל הידוע, כחלון שוחח בעניין עם ציפי לבני ועם גורמים פוליטיים שונים, כולל במפלגתו הליכוד. לבני, אגב, אמורה להיפגש היום עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ולדון אתו בתסריטים פוליטיים שונים כולל ריצה משותפת ברשימה בראשות אולמרט.

הסקר המדובר בדק באופן ממוקד את סיכויי ההצבעה לכחלון. הניסיון מלמד כי סקרים מסוג זה שבהם הזרקור מופנה כלפי אדם מסוים נוטים באופן מסורתי להחמיא לאותו אדם - פוליטיקאי במקרה שלפנינו - ולנבא לו מספר מוגזם של מנדטים.

כחלון הודיע לפני כשבועיים על פרישה מהחיים הפוליטיים ו"פסק זמן" של כשנתיים. פרישתו גררה הערכות ודיווחים על מתיחות בינו לבין ראש הממשלה נתניהו, כתוצאה ממחלוקות שנתגלו ביניהם בעניין המדיניות החברתית-כלכלית של הליכוד. כחלון הכחיש את הטענות הללו ובישיבת סיעה משותפת עם נתניהו, למחרת ההודעה על פרישתו, הצהיר נחרצות כי אינו עוזב את הליכוד, כי הוא תומך בדרכו של הליכוד, וכי יפעל למען הליכוד בבחירות הללו. הוא גם סיכם עם נתניהו כי ייקח חלק ב"צוות 100 הימים" שיכין עבור נתניהו את תוכניות הפעולה לשלושת החודשים הראשונים שלו בממשלה הבאה.

שלשום ניהל את ישיבת ועידת הליכוד שבה העביר נתניהו את הצעתו לאחד את רשימות הליכוד וישראל ביתנו. בסיום ההצבעה, פנה נתניהו לכחלון ואמר לו: "משה, אתה נולדת בליכוד, אתה נשאר בליכוד". בדיעבד, ייתכן שההצהרה הזו של נתניהו נולדה על רקע השמועה שהגיעה גם אליו, בדבר כוונותיו של כחלון.

גרסה נוספת שנפוצה אמש בצמרת הליכוד ואין לה כל אישור: כחלון פועל בשיתוף פעולה עם נתניהו. הוא יקים מפלגה חברתית, יגזול קולות רבים ממפלגות העבודה וש"ס, ומיד אחרי הבחירות יחבור לקואליציית נתניהו וישמש בה שר אוצר. אמש לא ניתן היה להשיג את תגובתו של כחלון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ