יהונתן ליס
יהונתן ליס

אהוד אולמרט וציפי לבני נפגשו היום (רביעי) בתל אביב פעם נוספת כדי לבחון אם יחברו יחדיו בבחירות הקרובות. השניים לא הגיעו להחלטה, ועם סיום הפגישה פרסמו הודעה לפיה "לנוכח המצב שאליו דורדרה ישראל במהלך השנים האחרונות בכל התחומים, יש לפעול להחלפת השלטון". למרות המתיחות השוררת בין לבני לאולמרט, נמסר כי הפגישה התקיימה באווירה טובה, והשניים קבעו להמשיך ולהיפגש.

גורמים ששוחחו עם לבני בימים האחרונים התרשמו שהיא מתכוונת להכריז בתוך ימים על הקמת מפלגה בראשותה, מבלי להמתין להחלטתו של אולמרט בעניין. עם זאת, היום לאחר הפגישה, נראה היה שהחליטה להמתין פרק זמן נוסף.

אולמרט מעכב את החלטתו אם להתמודד במערכת הבחירות הקרובה, בין היתר כדי לראות מה יהיו תוצאות הבחירות בארה"ב. אולמרט רוצה לבחון אם בחירתו של ברק אובמה לכהונה נוספת מגדילה את סיכוייו מול נתניהו. במקביל, לבני עדיין לא החליטה אם לרוץ במסגרת עצמאית עד הבחירות, או לחבור למפלגה אחרת בגוש המרכז – מפלגת העבודה או "יש עתיד".

בתחילת השבוע התייחסה לבני לאפשרויות שעומדות בפניה. באירוע של "התנועה הירוקה – לתת לחיות" בבית סוקולוב הבהירה לבני שהיא מוכנה ליטול חלק בבחירות הנוכחיות, בכל מתווה שיוכיח שבכוחו לשמש חלופה לממשלת נתניהו. "אני מקבלת פניות כל הזמן, אבל אני לא מחפשת תפקיד באיזו מפלגה", סיפרה. "ישראל זקוקה להכרעות דרמטיות ומהותיות – להגיע להסדר, להכריע בהשקפת העולם של יהודית ודמוקרטית, לחנך על פי חזון מוסכם בכל בתי הספר. כדי שזה יקרה צריך מהפך", אמרה וזכתה לתשואות.

לפי סקר "הארץ" מלפני שבועיים, רשימה משותפת של אומלרט, לבני ויאיר לפיד תניב 25 מנדטים, בעוד מפלגת הליכוד תרד ל-24 מנדטים. בתסריט בו לבני מצטרפת במספר 2 של יו"ר העבודה יחימוביץ', הליכוד תקבל 27 מנדטים, והעבודה 24.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ