על רקע הצניחה בסקרים, מופז רוצה להחזיר את השיח הביטחוני

יו"ר קדימה יציג מחר קמפיין שלילי שיתמקד במתקפה על ראש הממשלה בתחום הביטחוני. לידו אסטרטג שעזר לנתניהו לנצח את פרס ב-96'

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

חמוש באסטרטגים מוטי מורל ואייל ארד, יציג מחר (חמישי) יו"ר קדימה שאול מופז את קמפיין הבחירות שלו. הקמפיין צפוי להיות שלילי ולתקוף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בתחום הביטחוני – התחום בו יש למופז יתרון מול שאר המועמדים, שנשענים בעיקר על קו אזרחי-חברתי. מטרת מופז היא להחזיר את השיח הביטחוני ולייצר "פייט" בין שני ביטחוניסטים.

מורל ינסה לשחזר את ההצלחה שנחל במערכת הבחירות ב-1996 כאשר הטביע את סיסמת הבחירות של נתניהו - "פרס יחלק את ירושלים" - על רקע התמונה בה פרס הולך יד ביד עם ערפאת. באותה שנה, בה נבחר ראש הממשלה בבחירה ישירה, הסקרים ניבאו לפרס את הניצחון (על רקע רצח רבין), אולם בסופו של דבר ניצח נתניהו ברוב של 50.5% מול 49.5% לפרס.

מצב מפלגת קדימה ממשיך להיות בכי רע. על פי סקרי ערוץ 2 וערוץ 10 שהתפרסמו השבוע, לאחר האיחוד בין הליכוד וישראל ביתנו, קדימה זוכה ל-5-3 מנדטים. כמו כן, עד עתה הודיעו חמישה ח"כים על פרישה מהמפלגה: נינו אבסדזה ונחמן שי עברו למפלגת העבודה, רוחמה אברהם הודיעה על פרישה מהחיים הפוליטיים ואריה ביבי ויוליה שמאלוב ברקוביץ הודיעו על מעבר לליכוד.

מופז עם המצטרף הטרי לקדימה, ראש העיר בת ים שלמה לחיאניצילום: מוטי מילרוד

לפני כשבועיים, בוועידת קדימה, תקף מופז את "טרנד" הכוכבים שמצטרפים למפלגות האחרות. "כשאני רואה את הרשימות החדשות של המפלגות, אני שואל מה הם עשו בחייהם, איזה אחריות היתה על כתפיהם?". הוא העדיף להתרברב בדמותו הגנרלית, שהיתה בעבר קלף מנצח בבחירות. "אני בגיל 21 עמדתי על תלולית והספדתי חיילים בני 18 ו-19 שהיו פקודים שלי. אלה היו הרגעים הקשים בחיי. איזה החלטות קיבלו האנשים החדשים שמתיימרים להנהיג את המדינה? לנו יש לנו נבחרת הרבה יותר טובה", אמר.

מופז ניסה להתפאר בכוכבים הישנים של המפלגה, שנעדרו מהוועידה. "עלינו לנפץ את האגדה שאי אפשר להחליף את ביבי. יש מתאימים ממנו וטובים ממנו. אהוד אולמרט טוב מביבי, ציפי לבני טובה מביבי". אחרי מאיר דגן וגבי אשכנזי, הזכיר גם את שמו. יחד עם זאת, הוא הודה "בגילוי לב, זה לא הולך להיות קל. עלינו לשנס מותניים, להפשיל שרוולים, לומר דברי אמת, להצביע על הקבלות שלנו ולהראות מה עשינו עד היום עבור מדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ