כחלון במשא ומתן על חבירה ליוצא ש"ס חיים אמסלם

ל"הארץ" נודע כי השר שוקל להשתמש במפלגתו של אמסלם כפלטפורמה לרשימה שלו, שתאפשר לו להציג מצע חברתי עם תפישת עולם ימנית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

השר משה כחלון מנהל מגעים לריצה משותפת עם הרב חיים אמסלם, במסגרת מפלגתו ״עם שלם״. ל"הארץ" נודע כי בסביבתו של כחלון בוחנים את האפשרות להשתמש במפלגתו של אמסלם כפלטפורמה לרשימה החדשה שהוא שוקל להוביל בבחירות הקרובות לכנסת.

על פי ההערכות, אם כחלון יקים מפלגה באמצעות ״עם שלם״, הוא ימצב אותה כמפלגת ימין ויחבור לאחר הבחירות לגוש הימין בהובלת נתניהו וליברמן. התמודדותו של כחלון במסגרת כזאת עשויה לגנוב מנדטים מגוש המרכז-שמאל.

אמסלם ניסה בשבועות האחרונים להציע למספר מפלגות חבירה להתמודדות משותפת. בין היתר הודיעו זבולון אורלב ויריבו נפתלי בנט כי ירוצו במשותף עם אמסלם לאחר שינצחו בבחירות על הנהגת המפדל. ביממה החולפת בחנו מקורביו של כחלון חבירה למספר מפלגות בקשת הפוליטית הקיימת.

ב״עם שלם״ אישרו הערב כי מתנהלים מגעים בנושא. ״זה תלוי בכחלון״, אמר גורם במפלגה. בתגובה רשמית מ״עם שלם״ נמסר כי, ״מפלגת עם שלם יצאה לדרך על הטיקט של צדק חברתי וזהות יהודית. גם כחלון עוסק בנושאים של צדק חברתי והבסיס החברתי הוא בסיס מעולה״.

בכירים בליכוד אמרו היום כי החבירה לאמסלם טבעית משום שהיא תאפשר לכחלון להציג מצע חברתי עשיר, לצד תפיסת עולם מדינית ימנית, ותספק לו במה מוכנה מבלי שיצטרך לייסד מפלגה חדשה. כחלון צפוי להודיע על החלטתו בתוך ימים, בעקבות תוצאות סקר עומק שהזמין שיושלם ביום חמישי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ