חיזור גורלי |

בעצמאות רוצים לחבור לכחלון

לפי דיווחים במערכת הפוליטית נציגיו של שר הביטחון מנהלים מו"מ עם כמה מפלגות, אולם חבירה עם כחלון נראית עבורם כ"טבעית ביותר"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

הדיווחים האחרונים על כוונותיו של השר משה כחלון להקים מפלגה משלו ולהתמודד באמצעותה לכנסת, נתפשים במפלגתו של שר הביטחון אהוד ברק, עצמאות, כאפשרות הטובה ביותר לחבירה לקראת הבחירות. "מכל קשת המפלגות אליהן אפשר לחבור, דווקא מפלגתו של כחלון נשמעת כאפשרות הראויה ביותר מבחינתנו", אמרו גורמים בעצמאות והוסיפו שלמיטב ידיעתם כחלון לא מחפש, לפי שעה, איחוד עם מפלגות נוספות ומעדיף לרוץ בעצמו בראש רשימה שיקים.

לדבריהם, "זה מצחיק שמכנים את שלי יחימוביץ' חברתית ואת כחלון חברתי. שניהם מייצגים קו חברתי שונה לגמרי ומהבחינה הזאת הקו שהוביל כחלון בשנים האחרונות הרבה יותר מתאים לנו וחבירה אליו תהיה טבעית וראויה הרבה יותר".

הסקרים לא מנבאים טובות למפלגת עצמאות: בחלקם היא מגרדת את אחוז החסימה, לפי אחרים היא כלל לא נכנסת לכנסת. בכירים במפלגה סרבו לאשר בשלב הזה קיומו של משא ומתן כלשהו לחבירה לגוש מרכז כזה או אחר בבחירות הקרובות. מי שמוביל את האסטרטגיה בנושא הם ברק ואיש סודו, השר שלום שמחון. "המגעים האלה נעשים באמצעות כל מיני שליחים ולא באופן מסודר ויזום, כך שקשה לעקוב אחריהם ולדעת אם משהו באמת מבשיל או באמת נכון", אמר גורם במפלגה.

מפה לאוזן הגיעו ביומיים האחרונים דיווחים על ״מגעים״ שמנהלת מפלגת העצמאות עם הליכוד, לבני, קדימה ויש עתיד, כולם כוללים את ההערכה שברק יעדיף לפרוש מהתמודדות עצמאית תמורת שריון ברשימתן לכנסת.

ברק לא הביע עד היום עמדה פומבית באשר לאפשרות שגוש המרכז-שמאל יתאחד ולא אמר רשמית אם יחבור לגוש כזה ואת מי הוא מעדיף לראות בהנהגתו. במקביל, מפלגתו פתחה בקמפיין בחירות נרחב בניסיון למצב את שר הבטחון בהווה כ"מבוגר האחראי".

אלא שגורמים פוליטיים אחרים ידעו לספר שנציגים מטעמו הציעו לאחרונה לכמה מועמדים שמפלגת העצמאות תחבור אליהם תמורת שילוב חבריה ברשימתם לכנסת, לאו דווקא במקומות גבוהים.

במפלגת העצמאות הכחישו את הפנייה לכחלון: "אין ולא היו מגעים בין מפלגת העצמאות לבין אף גורם פוליטי אחר, לרבות משה כחלון לגבי איחוד, מיזוג, חבירה וכד׳. מפלגת העצמאות תהווה כוח משמעותי בכנסת הבאה, דלתנו פתוחה בפני אישים ראויים וערכיים למפלגת העצמאות בראשות אהוד ברק", נמסר מהמפלגה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ