איתן חי-עם פרש מרשימתו של לפיד, מיקי לוי מתלבט

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר ששובץ במקום ה-12 ברשימת "יש עתיד", החליט שלא לרוץ עמה לכנסת. ניצב בדימוס לוי טרם השיב להצעה לשבצו במקום ה-11

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
רויטל חובל
רויטל חובל

על רקע אי שביעות רצונו מדירוגו ברשימת לכנסת, הודיע בסוף השבוע מנכ"ל משרד הבריאות ומנכ"ל אסותא לשעבר, איתן חי-עם, כי החליט שלא להתמודד עם המפלגה לכנסת. לחי-עם הוצע המקום ה-12 ברשימה, כאשר הסקרים האחרונים מנבאים למפלגה בין תשעה ל- 13 מנדטים.

חי-עם פרש מתפקידו כמנכ"ל אסותא באוגוסט האחרון. בסוף השבוע הוא כתב בעמוד שלו בפייסבוק כי "לאחר התלבטות, התייעצות עם משפחתי ושיחה שקיימתי עם יאיר לפיד, החלטתי שלעת הזו אינני מעוניין להקדיש את מלוא זמני לפוליטיקה".

איתן חי עםצילום: אמיל סלמן

אחרי יאיר לפיד והרב שי פירון, בעשירייה הראשונה של "יש עתיד" מופיעים ככל הנראה, יעל גרמן, מאיר כהן, יעקב פרי ועפר שלח. המקום השביעי הוצע לד"ר עליזה לביא, אך היא טרם מסרה את תשובתה. אחריה ימוקם הג'ודוקא יואל רזבוזוב, ד"ר עדי קול ועו"ד קארין אלהרר. על פי תקנון המפלגה, לפיד כיו"ר המפלגה הוא זה שקובע את רשימת המועמדים לכנסת ואת סדר שיבוצם בשתי מערכות הבחירות הראשונות שבהן תשתתף המפלגה.

המקום ה-11 ברשימה הוצע למפקד מחוז ירושלים במשטרה לשעבר, ניצב בדימוס מיקי לוי, שמנהל את מטה המפלגה בבירה. ל"הארץ" נודע כי לוי עדיין לא השיב בחיוב להצעה וכי הוא מאוכזב מהמקום שהוצע לו, ולכן שוקל את צעדיו. גם ראש אכ"א לשעבר, אלעזר שטרן, החליט שלא לרוץ עם לפיד ובחר לחבור לח"כ חיים אמסלם שייסד את מפלגת "עם שלם".

ניצב בדימוס מיקי לויצילום: פייר תורגמן באובא

חי-עם ולוי סירבו להגיב לפרסום. ממפלגת "יש עתיד" נמסר: "אנו מצרים על החלטתו של איתן חי-עם. אנו מעריכים ומוקירים את פועלו של איתן וצר לנו על כי בחר שלא להמשיך את דרכו בזירה הפוליטית. אנו מעריכים את החלטתו להמשיך ולסייע למפלגת "יש עתיד" בדרכה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ