הרב יוסף: ש"ס היא הגיבורה האמיתית של מעמד הפועלים

הטרויקה אלי ישי-אריה דרעי-אריאל אטיאס לא הוזמנה לבמה בכנס הזנקת המפלגה למסע הבחירות שהתקיים בירושלים, בו הציג הרב את דף המסרים שלו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הרב עובדיה יוסף כבר את השלים את שיעורו בענייני הלכה, בירך את הנציגות הפוליטית, בירך את הקהל, הזכיר כי כוונתה של ש"ס היא "להגדיל תורה ולהאדירה", והכנס להזנקת מסע הבחירות עמד לפני סיום. אבל אז לחש על אוזנו הגבאי האישי צבי חקק והציג לו פתק שהוכן מראש. הרב התקרב למיקרופון: "אתם יודעים, זה לא רק חיזוק התורה. כתוב כי ‘יעמוד ימין אביון'. כשיש עניים ה' עוזר להם, כשאין להם לחם לאכול, הוא עוזר להם. תנועת ש"ס שלנו כמה עושים בשביל העניים, כמה עושים בשביל החלשים, לחזק אותם (...) לאכול בשר כמו שצריך. השם יברך אותם".

כן גם למנהיגה הרוחני של ש"ס, גדול הדור, פאר הדור והדרו, יש דף מסרים. כחלון-לא-כחלון, ש"ס רוצה להיות גיבורת מעמד הפועלים. הכי חברתית שיש. כמה הם עושים בשביל העניים? ככה הם עושים בשביל העניים.

המסרים המילוליים היו רק התפאורה לאירוע עצמו: ש"ס המחודשת, כעת עם מנהיגות משולשת דרעי-ישי-אטיאס, כפופה ונשמעת למנהיג הרוחני הרב עובדיה יוסף. מימינו ומשמאלו של הרב, על הבמה, התייצבו רק רבנים, לא הפוליטיקאים. הטרויקה לא זכתה לשבת לצדם, ואיש מהם לא הוזמן לשאת דברים: שלושה מקומות נשמרו להם בשורה הראשונה באולם, בין חברי הכנסת של ש"ס. המסר, אין יו"ר לש"ס זולת הרב עובדיה בן ה-93, שבמרכז הבמה לפניו שמו שלט: "מלוכדים להחזיר עטרה ליושנה".

כל העדכונים, הפרשנויות והסקרים בעמוד הבחירות המיוחד של "הארץ"

הרב יוסף על הבמה בכנס ש"ס, אמשצילום: אוליבייה פיטוסי

אלפים, רובם בחורי ישיבות שהיו תינוקות של בית רבן כשיו"ר ש"ס הורשע בפלילים, התכנסו אמש בבנייני האומה בירושלים לאירוע שנועד להשלים את המהלך להחזרת דרעי לתנועה אחרי היעדרות של 13 שנה, ולהזניק לדרך את קמפיין הבחירות של המפלגה שמקווה לטפס מ-11 מנדטים ל-14 או 15 או 16. וכנהוג בכנסים של ש"ס, השאלה הראשונה והחשובה ביותר שאתה נשאל ביציאה היא האם היה חשמל? ובכן חשמל היה, אבל בהספק בינוני.

רגע אחד של ואט גבוה נרשם בכל זאת עם כניסתו לאולם של הרב עובדיה יוסף. דקות ארוכות הריע הקהל, עומד על רגליו, מוחא כפיים, משולהב על ידי מוסיקה קצבית שהפיקו קלידן וזמר בצד הבמה. כל השירים והלחנים כולם היו פופ-חסידי אשכנזי למהדרין. אם מדובר עדיין במפלגה ספרדית, קשה היה לזהות אותה מההברה האשכנזית המודגשת כל כך של הזמר האלמוני, ושל קהל ההמונים שנסחף אתו בשירה אדירה. "יומים על ימי מיילך תויסיף", הם שרו, והתכוונו ככל הנראה ל"ימים על ימי מלך תוסיף".

דקות לפני כניסתו, נכנסו שלושת המנהיגים הפוליטיים וגם הם זכו לתשואות. כולם באו במגבעות, כיאה לבני תורה: אלי ישי נכנס לבמה ראשון, מוביל את השלישייה שבאה לברך את הרבנים, אבל כשהשלושה התיישבו על כיסאותיהם בשורה הראשונה - לדרעי נשמר המושב האמצעי. הרב עובדיה אמר כי נציגי ש"ס בממשלה ובכנסת "לא גמרו. הם ימשיכו בעזרת השם גם קדנציה הבאה, יעשו ככל יכולתם להגדיל תורה ולהאדירה, לחזק מסורת ישראל, למנוע התבוללות. יש כאלה שבאים להתבולל חס ושלום, יהודים וגויים ביחד, יהודיה (...) ויבדל אלוהים בין האור ובין החושך. אשריהם שמתקרבים לתורה גם הידידים שלנו שלא כל כך שומרי תורה ומצוות. כל יהודי יש לו ניצוץ קדוש בלבו כל יהודי".

הרב עובדיה מצדו, בא להעביר את שיעור ההלכה השבועי שלו. כבדרך אגב, הוא הזכיר פעמיים, בשני הקשרים שונים, את המלים "שאגת אריה", רמז למחאות שהיו עם כניסתו של דרעי לכלא. בכל זאת, הקהל הריע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ