רוח גבית |

עמוס עוז קורא לכם להצביע לעיסאוי פריג'

א.ב יהושע, יהושע סובול ועמוס עוז לא מפחדים מפוליטיקה וממליצים על המועמדים שלהם ברשימות של מרצ והעבודה לבחירות הקרבות

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

לקראת הרכבת הרשימות לכנסת, מתגייסים גם אמנים ואנשי רוח למען המתמודדים. בימים האחרונים הביע הסופר עמוס עוז תמיכה ברואה החשבון עיסאוי פריג', המתמודד על מקום בצמרת רשימת מרצ. המחזאי יהושע סובול קרא לחברי ועידת מרצ להצביע לחברת מועצת העיר תל אביב, תמר זנדברג. השניים הצטרפו לסופר א.ב. יהושע שהודיע בשבוע שעבר על תמיכתו במזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, שמתמודד על מקום ברשימת העבודה לכנסת.

הבחירות לרשימת מרצ לכנסת יתקיימו ביום ראשון, עוד שבוע. "אני ממליץ בכל לב לבחור בחברנו עיסאוי פריג' למקום ראלי ברשימת מועמדי מרצ לכנסת", כתב עמוס עוז, חבר מפלגה ותיק. "עיסאוי פריג' הוא פעיל ותיק ורב-זכויות בתנועה. עמדותיו בעניין השלום ובנושאים החברתיים באות ממש מלבה של מרצ. נוכחותו של ח"כ ערבי בסיעת מרצ תסייע להבליט את המסרים העיקריים של תנועתנו".

יהושע סובול פנה לחברי הוועידה וביקש מהם להציב את תמר זנדברג במקום גבוה. "עקבתי אחרי פעילותה הענפה והמסועפת של תמר זנדברג כחברת מועצת עיריית תל אביב מטעם סיעת מרצ, וכן אחר פעילותה למען הפעלת קווי שירות ציבוריים בתל אביב בשבת, וכמו כן הערכתי מאוד את היענותה המהירה, ההחלטית והפעילה לעצומה וליוזמה להכרה במדינה פלסטינית בגבולות הקו הירוק", כתב סובול לחברי ועידת מרצ.

תמר זנדברגצילום: אייל טואג

עוד הוסיף: "קולה של תמר זנדברג הוא קולו של הדור שחולל בקיץ של 2011 את תנועת המחאה האדירה שטלטלה את החברה הישראלית השקועה בתרדמת. תמר השתלבה במחאה והגבירה את כוחה לכדי צונאמי שהיה עשוי לחולל מהפך אמיתי בארץ השקועה זה שלושה עשורים בביצה טובענית שבה משקיע אותו שלטונו של הימין הלאומני דתי. קולו של דור המחאה על גוניו השונים חייב לבא לביטוי מלא בבחירות הקרובות, ולכן חשוב מאוד שדברה של מרצ יישמע בכנסת גם בקולה הרענן של תמר זנדברג".

אף שאינו חבר מפלגת העבודה, הביע א.ב. יהושע תמיכה במועמדותו של יריב אופנהיימר. "עשו לו דה לגיטימציה מכוערת וקשה בימין כאשר הציג את מועמדותו לרשימת מפלגת העבודה", הסביר היום (ראשון) יהושע בשיחה עם "הארץ". "אני מאוד מכבד את האיש הזה ואת עבודת הקודש שהוא עושה, בהסתובבות בשטחים, בבדיקה של ההתנחלויות ושל כל העוול שנעשה שם. האיש הזה בהחלט ראוי להיות חבר ברשימת העבודה. כאשר שלי יחימוביץ' מסתירה את המסר המדיני, מסר השלום, ראוי שיהיו אנשים כמוהו שיצעקו את מסר השלום במפלגת העבודה בכל הכוח". הפריימריז במפלגת העבודה יתקיימו ב-27 בנובמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ