כחלון מונה לחבר בצוות 100 הימים של הליכוד

המינוי התאפשר רק לאחר שכחלון הכחיש את הביקורת על רה"מ והצהיר מחדש על נאמנותו לליכוד. נתניהו: "משה היה ונותר ליכודניק"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע היום (ראשון) על מינויו של השר משה כחלון כחבר ב"צוות 100 הימים" שיכין את התוכנית החברתית-כלכלית לממשלת הליכוד הבאה. המינוי התאפשר רק לאחר שכחלון פרסם היום הודעת הבהרה מטעמו, במהלכה הכחיש פרסומים בכלי התקשורת ובהם התבטאויות שיוחסו לו נגד מנהיגותו של ראש הממשלה. מיד לאחר הודעתו של כחלון, פרסם נתניהו הודעה מטעמו המסדירה מחדש את היחסים ביניהם.

"בניגוד לפרסומים, יש לי אמון מלא בראש הממשלה נתניהו. אני דוחה את כל הספינים והניסיונות הפוליטיים לסכסך ביני לבין ראש הממשלה ואעשה הכל כדי לעזור לליכוד לנצח בבחירות הבאות", אמר כחלון. נתניהו, מנגד, הצהיר כי "אני מכיר ומכבד את משה כחלון, כפי שמשה אמר כל העת הוא היה ונותר ליכודניק, הוא הבטיח לי את כל הסיוע והתמיכה על מנת להביא לניצחון הליכוד בבחירות הקרובות והקמת הממשלה בראשותי. משה ייקח חלק פעיל במערכת הבחירות ויהיה חבר בצוות 100 הימים שיכין את התוכנית הכלכלית חברתית לממשלה הבאה".

כחלון הודיע אתמול כי הוא דבק בהחלטתו שלא להתמודד בבחירות הקרובות במסגרת מפלגה עצמאית ולא במסגרת הליכוד. בכך שם שר הרווחה והתקשורת קץ לשבוע של שמועות והשערות בנוגע להמשך דרכו הפוליטית. השר נעזר בהחלטתו בסקר עומק חדש שהוזמן עבורו ונועד לבחון את סיכוייו בבחירות, אולם גם היה נתון למסע לחצים במהלך סוף השבוע, שנועד למנוע ממנו להקים גוף מתחרה לליכוד.

כחלון. אחרי שבוע של ספקולציות, לוקח פסק זמןצילום: אמיל סלמן

"הודעתי על פסק זמן מהחיים הפוליטיים. לא אתמודד לכנסת ה-19 ואני דבק בהחלטתי זו", מסר כחלון בהודעה לתקשורת. "לא במקרה לא שמעתם אותי בשבוע האחרון מדבר על מפלגה חדשה. הסיבה היא שלא היתה מפלגה חדשה. היו פניות, היו סקרים, שבניגוד לפרסומים לא אני הזמנתי, היו לחצים – ואני כדרכי הקשבתי לכולם. כך נהגתי תמיד, מעולם לא גבה ליבי. הקשבתי לכולם אבל את דעתי לא שיניתי".

השר הדגיש בהודעה שפרסם כי הוא מחויב למפלגתו: "הליכוד הוא הבית, הבית המדיני והבית החברתי. בבחירות הקרובות אפעל לניצחון הליכוד בראשות נתניהו ואקח חלק פעיל בצוות מאה ימים במטרה לגבש רפורמות שייקלו על יוקר המחיה ולשינוי שיטת הממשל". לדברי מקורביו, גם אם היה מתמודד בבחירות היה מכריז על תמיכה בבנימין נתניהו כמועמד לראשות הממשלה.

בכיר בליכוד מתח ביקורת על התנהלות השר ואמר כי "כחלון בזבז בשבוע אחד את כל הקרדיט הציבורי שהיה לו. לא ברור אם יש טעם לשלב אותו בקמפיין הליכוד הקרוב, כפי שהוא עצמו התכוון ערב ההכרזה על פרישתו".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ