שטייניץ חשף: הכפלנו תקציבים להתנחלויות בפרופיל נמוך

שר האוצר, שיקבל היום את אות "יקיר ההתיישבות", אמר לרדיו האזורי בגדה כי העברת הכספים לא פורסמה כדי שגורמים בחו"ל לא יכשילו המהלך

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

שר האוצר יובל שטייניץ העלים מהציבור מידע על המימון הממשלתי ליהודה ושומרון. בראיון הבוקר (שני) לגלי ישראל אמר שטייניץ: "הכפלנו את התקציבים ליהודה ושומרון. עשינו זאת בפרופיל נמוך כי לא רצינו שגורמים בישראל ובחו"ל יכשילו את המהלך".

שטייניץ אמר את הדברים בתוכנית הבוקר של התחנה האזורית של יהודה ושומרון בהגשת קווה שפרן. שטייניץ, שיקבל היום אחר הצהריים בקדומים את "אות יקיר ההתיישבות" ממועצת יש"ע, הוסיף ופירט בראיון על תרומתו להתנחלויות: "בתקופת הממשלה הנוכחית הכפלנו את התקציב ליהודה ושומרון. לא נתנו פרופיל גבוה כי לא רצינו שיכשילו את המהלך ויש לזה תוצאות בשטח. עשינו אותם (את המהלכים התקציביים, ח"ל) בפרופיל נמוך בהסכמה עם ראשי הערים, מתוך הנחה שאם הדברים ייעשו בפרופיל גבוה ובפרסום יהיו גורמים בארץ ובחו"ל שינסו למנוע את זה.

שטייניץ במרכז האוניברסיטאי באריאל לפני כחודשצילום: תומר אפלבאום

הכפלתי את התקציב ביהודה ושומרון. אנחנו מממנים שלושה היכלי תרבות ביהודה ושומרון- באריאל, במעלה אדומים ובקרית ארבע. סייענו לבקעת הירדן. סייענו ליישוב היהודי בחברון. בזכות ההחלטה שלי לתת תקציב מיוחד להקמת האוניברסיטה באריאל עם לחץ עצום של האוניברסיטאות נגד, בעקבות ההחלטה שלי נסללה הדרך לאישור המל"ג".

שטייניץ אף התייחס בראיון לירי מרצועת עזה, וציין כי מתקפת הטילים היא חלק ממהלך פלסטיני כולל, כהגדרתו, נגד המדינה. "אסטרטגית מה שקורה - אנחנו תחת מתקפה פלסטינית כפולה. מעזה מתקפת טרור, ומרמאללה על ידי אבו מאזן מתקפה מדינית שגם היא אסטרטגית לפנות לאו"ם".

השר הוסיף כי הוא "חושב שהרשות הפלסטינית כמו שהיא היום עם ההתנהגות של אבו מאזן, וכמו שאנו רואים את התוצאות של מה שקורה בעזה, היא רשות שצריך ללחוץ עליה, כולל הסכנה שהיא עלולה להתרסק ולהיעלם", אמר, "אסור להושיט את הלחי השנייה למתקפה מדינית מרמאללה וצבאית מעזה. נכון שזה שני פלגים יריבים, אבל המתקפה המדינית לא פחות מסוכנת בעיני מהמתקפה בעזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ