אמסלם הולך על קו פרובוקטיבי: "ש"ס מוציאה שם רע לחרדים"

הקו התוקפני של הח"כ, שפרש מש"ס כדי להקים את מפלגת "עם שלם" המתחרה, ממשיך גם בתקשורת החרדית ועלול לעורר סקנדל במגזר החרדי

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

החיבור בין פרסומאי פרובוקטיבי (אילון זרמון) ובין ח"כ פרובוקטיבי לא פחות (חיים אמסלם) עשוי לעורר סקנדל ראשון במגזר החרדי, בשל מאמציה של מפלגת "עם שלם" של אמסלם לפרסם את עצמה גם בתקשורת החרדית.

"ש"ס מייצרת עוני ונזקקות", "העסקונה החרדית משניאה את בני התורה", "ש"ס מוציאה שם רע לחרדים", "ש"ס מעודדת גזענות ואפליה" - כל אלה טענות שהרב אמסלם, בניסוחים כאלה או אחרים, טוען זמן רב בכלי תקשורת חילוניים ומעל במות שונות. אבל כעת הוא מבקש לפרסם את המסרים האלה ככתבם וכלשונם בכלי תקשורת חרדיים, בניסיון לזנב במפלגות ש"ס ויהדות התורה.

על הפרסום הזה אחראי מוביל הקמפיין של ח"כ אמסלם, הפרסומאי אילון זרמון. למרות התכנים הבוטים והמתריסים וחרף הדלפות שונות שיצאו ממטה אמסלם שלפיהם הקמפיין צונזר, המודעות בתשלום פורסמו היום (שלישי) אחר הצהריים באתר "בחדרי חרדים".

חיים אמסלםצילום: מוטי מילרוד

במטה של אמסלם משוכנעים שישיגו את מטרותיהם, בין אם הקמפיין יפורסם ובין אם ייפסל על ידי "הוועדות הרוחניות", או על ידי בעלי האתרים. בין הסלוגנים הבוטים נגד המפלגות החרדיות מהבהב גם דיוקנו של אמסלם, לצד הכיתוב "אני מאשים!" והכיתוב "באומץ נתקן את העוול".

אמסלם יוצא נגד ש"ס וגם נגד הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני, בספר שהוציא לאור בימים האחרונים, "בשם התבונה". לדבריו, הרב יוסף "בעצם שבוי לחלוטין בידי חבורה שמנצלת אותו לצרכים פוליטיים ועסקיים. אמסלם עושה הכל כדי לגרור את ש"ס לעימות חזיתי אתו. בש"ס נמנעים מעימות לפי שעה, אבל לא מן הנמנע שתגובה בוא תבוא. בש"ס עוקבים בדאגה אחר כמה סקרים עצמאיים מהשבועיים האחרונים, שהציבו את "עם שלם" מעל אחוז החסימה.

לדברי אילון זרמון, "בקמפיין לא מדובר במסרים בוטים, אבל נכון שיש שם הרבה מאוד אומץ. אי אפשר לעשות שינוי שורשי אם אתה לא אמיץ מספיק לעמוד מול המנגנון האדיר הזה שמקבע ומנציח את העוני והבערות".

מאתר החדשות "כיכר השבת", שבו נועד לעלות הקמפיין, נמסר כי "אתר כיכר השבת מאפשר לעשות שימוש בפלטפורמות המסחר שלו ככל שהקמפיין לא חורג מהסטנדרטים ההלכתיים". את תגובת "בחדרי חרדים" לידיעה לא ניתן היה להשיג.

מאתר בחדרי חרדים, שהעלה את הפרסומים של עם שלם, נמסר: "בחדרי חרדים, הוא גוף התקשורת החרדי בגדול בעולם, וככזה הוא משמש במה פתוחה ופלורליסטית לכל הזרמים המרכיבים את הציבור החרדי. ספרדים ואשכנזים, מהליברלים ביותר ועד השמרנים ביותר. בכוונתנו להמשיך ולשרת את הציבור החרדי נאמנה, ולשמש במה פתוחה למגוון הדעות המרכיבות אותו".

ש"ס הודיעה בתוך כך כי היא גייסה לניהול הקמפיין של המפלגה צוות פרסומאים שהורכב במיוחד לצורך זה, לצד "מדיה קום", חברת רכש המדיה של קבוצת אדלר חומסקי ורשבסקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ