קרב בלימה נגד נפתלי בנט: מגעים לאיחוד בין מפלגתו של אורי אריאל לליכוד

בנט ואריאל אמנם דנים בריצה משותפת ואף הושגה התקדמות במגעים, אבל בשל איבה אישית בין היו"רים, מקודמת במקביל חבירה אל הליכוד

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

על רקע האיחוד הצפוי בין מפלגת תקומה של אורי אריאל למפלגת הבית היהודי של נפתלי בנט, בימים האחרונים נעשים מגעים לריצה משותפת של תקומה דווקא עם הליכוד. מטרת המהלך היא לצמצם את כוחו של בנט. גורמים פוליטים המקורבים למפלגות מקדמים בימים אלה את האיחוד, שמתבצע ככל הנראה בשל איבה אישית בין בנט לאריאל.

בשבועות האחרונים נוהלו מגעים רצופים בין תקומה, המייצגת את הפלג הלאומי-חרדי-ימני, לבין הבית היהודי, במטרה להציג את הסכם האיחוד כבר ביום שני הקרוב, אז תיערך ועידת הבית היהודי במודיעין. בין הצדדים סוכם בין היתר כי תקומה תקבל ארבעה מקומות בעשיריה הראשונה – לאורי אריאל, לאלי בן דהאן, זבולון כלפא ואורית סטרוק. עם זאת, עד עתה טרם הושגה הסכמה סופית, וזאת ככל הנראה לא בשל חילוקי דעות בין הצדדים, אלא בשל האיבה בין בנט לאריאל. למרות זאת, היום בשעות הערב הושגה התקדמות במשא ומתן בין השניים.

בימים האחרונים החלו גורמים המקורבים לליכוד ולתקומה לקדם חלופה לאיחוד עם הבית היהודי, ולארגן ריצה משותפת של המפלגות. איחוד המפלגות, כך הם מקווים, ימצב את הליכוד כמפלגה ימנית עם חטיבה דתית שתטפל בנושאים הקרובים לליבה של הציונות הדתית, ויותיר את בנט בלי דגל להניף. לא ברור אם יש סיכוי למהלך, גם בשל לוחות הזמנים הקצרים עד להגשת הרשימות לכנסת ביום חמישי הקרוב.

נתניהו ואריאל בדיון בכנסת באוגוסטצילום: תומר אפלבאום

במקביל, הודיע חבר הכנסת יעקב כץ, שפרש מתקומה לאחר שהסתכסך עם אריאל, כי הוא מתכוון לרוץ לבדו לכנסת. כץ, שהתאחד עם מפלגת ארץ ישראל שלנו לקראת הבחירות הקרובות, מחזיק בשתי יחידות מימון מפלגות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ