יאיר לפיד ניצח, תיכון בליך הפסיד

רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד

הקמפיין המוצלח של יאיר לפיד בתיכון בליך ברמת גן עומד להוביל לתוצאה אחת - מחיקת אגדת בליך כבית ספר שמנבא משהו על חיינו. אם בעולם המבוגרים לפיד לא נושק לתוצאה דו-ספרתית, בבליך קיבלה מפלגת יש עתיד רוב של 27%, כלומר מעל 32 מנדטים, ועקפה את הליכוד (25%) והעבודה (23%).

לפני שבוע סיקרתי, באופן שחשבתי כמחמיא, את בואם של שאול מופז ושלי יחימוביץ' לתיכון, אבל התלמידים זעמו. כולם החמיצו לי פנים.

היתה השפעה נוספת לכתבה ההיא. הדגשתי שלקדימה היו אפס נציגים מבין הילדים בתיכון. קדימה לקחה את הבחירות כמשימה רצינית. האוהל הגדול ביותר בתיכון היה שלה ופעילים רבים ניצחו על הקמפיין וחילקו סוכר ורוד ומגנטים. הנערות באוהל קדימה הסבירו לי שיצביעו מופז, "כי קדימה תומכים בצעירים. ייתנו הנחה לתחבורה ציבורית ובעד לבטל את הפסיכומטרי".

אבל פעיל נבון של הבית היהודי חזה פחות מעשרה מצביעים למופז. ואכן, קדימה קיבלה אפס אחוז. כל המאמץ והתקציב העצום רק חשפו שלמפלגה הזאת יש עתיד: להתאדות.

אחרי ההצבעה המתינו הילדים לתוצאות באולם הכנסים, כשהם יושבים בגושי מפלגות. פעילי הליכוד נעמדו על הכיסאות וזעקו "ביטחון, ביטחון, ביטחון". עלמות יאיר לפיד דיקלמו מולם "יש עתיד, יש עתיד, יש עתיד". ילדי העבודה ומרצ שרו שיר סקסיסטי על שרה נתניהו, והמורה נזפה בהם. קבוצות קבוצות של מקהלות תקפו זו את זו בסיסמאות, ששיאן שיר הליכוד שחובר בבליך, פזמון שיזעזע כל תלמיד ביולוגיה: "הלב שלי נמצא בצד ימין". אחרי שנמסרו התוצאות יצאו תלמידות מבית הספר, דיברו על כך שהאגדה של בליך מתה הבוקר וריכלו שכל המורות הצביעו עבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ