נתניהו מגיב להתבטאות של סילבן שלום: אדמונד לוי פעל ללא דופי

ראש הממשלה דחה את דברי שלום שהוקלטו בכנס בחירות, לפיהם השופט בדימוס לוי נבחר לעמוד בראש ועדת המאחזים בשל עברו כאיש ליכוד

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים31
הארץ

ראש הממשלה מגיב להקלטה שבה אומר השר כי השופט בדימוס נבחר לעמוד בראש הוועדה שהכשירה את הבנייה בשטחים בשל היותו איש ליכוד בעבר, וטוען: "חברי הצוות עשו עבודתם נאמנה בצורה חסרת פניות וללא דופי. מדובר באנשים מקצועיים שמונו בהתאם לכל האישורים הנדרשים".

בהקלטה שהגיעה לידי אתר וואלה! מכנס בחירות סגור שנערך לפני כחודש, רמז השר לפיתוח אזורי והמשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, כי הבחירה בשופט לוי לעמוד בראש הצוות שחיבר את הדו"ח לבחינת הבנייה ביהודה ושומרון לא היתה מקרית, ונבעה מעברו בליכוד. "לגבי דו"ח אדמונד לוי, האם ראש הממשלה לא ידע מי זה אדמונד לוי כשמינה אותו?", שאל שלום את המשתתפים. "אני אגלה לכם: אדמונד לוי היה סגן ראש עיריית רמלה מטעם הליכוד. הוא היה איש ליכוד, תושב רמלה, סגן ראש העיר מטעם הליכוד, עילוי משפטי. השר מאיר שטרית מינה אותו להיות שופט ב'דילים' עם אהרן ברק. הוא לא התחבר בכלל להוויה של בית המשפט העליון, לא הגיע לשום טקס, פשוט פרש בודד. אז כאשר ראש הממשלה מינה אותו, הוא לא הבין את מי הוא ממנה?".

בהמשך דבריו תיאר סגן ראש הממשלה את חברי הוועדה הנוספים אלן בייקר והשופטת בדימוס תחיה שפירא. "כשהוא מינה את בייקר, אתם חושבים שלא ידענו מי זה אלן בייקר? היועץ המשפטי של משרד החוץ בתקופתי, כשאני הייתי במשרד החוץ. לא ידענו מי זה?". על השופטת בדימוס תחיה שפירא אמר שלום: "נאמר לי כאן שהיא הבת של הרב שלמה גורן. האם לא יודעים מי זאת בתו של הרב גורן? הרי ברור שהשלישייה הזאת לא היתה אמורה לספק דו"ח של טליה ששון".

נתניהו ולוי בעת הגשת הדו"ח. "מונה בהתאם לכל האישורים הנדרשים"צילום: לע"מ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ