המצע של בנט: החלשת ביהמ"ש, מעקב אחר התקשורת ואיסור להעסיק מסתננים

במסמך שחיברה לקראת הבחירות, מבטיחה מפלגת הבית היהודי להיאבק "במצב המעוות של התקשורת השמאלנית"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

הכוכבת העולה של בחירות 2013 טוענת שהיא פונה לכלל הציבור, אך ספק אם בוחריה הפוטנציאלים של הבית היהודי מודעים לעובדה שהמצע שלה מתחייב לצמצם את מרחב הפעולה של בית המשפט, להיאבק בתקשורת ולהפסיק באופן מוחלט את תעסוקת העובדים הזרים.

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, מתחייב במצע המפלגה לקראת הבחירות כי "נפעל על מנת שהתקשורת הישראלית תהיה מאוזנת יותר, אך לא באמצעות חקיקה אלא על ידי חשיפת המציאות. כיום מרבית אנשי התקשורת הבכירים מצויים בקצה השמאלי של המפה הפוליטית. זהו מצב מעוות שפוגע בחופש הביטוי במדינה". בנט ואנשיו מלינים על אנשי התקשורת משמאל, אף שהעיתון שתוקף אותם חזיתית הוא דווקא עיתון הימין "ישראל היום". המפלגה מסרה בתגובה: "התקשורת חייבת להיות כלב השמירה של הדמוקרטיה, רק שעליה לנשוך מכל הכיוונים". בנוסף מבטיחים שם: "נפעל לשינוי תרבות הצריכה של הרוב בישראל".

בנט. המפלגה שלו מבטיחה להיאבק לשינוי שיטת בחירת השופטיםצילום: ניר קידר

נקודה נוספת שמפלגתו של בנט מציינת במצע עוסקת ב"עודף המשפטיזציה במדינה". המצע מלין על התערבות היתר של בית המשפט והפרקליטות בקביעת מדיניות, וקובע כי בית המשפט העליון מנותק. אם זאת הוא לא מציע פתרון מעבר לשינוי שיטת בחירת השופטים. בבית היהודי הסבירו בתגובה: "נפעל לצמצום האקטיביזם השיפוטי והתערבותו הלא מאוזנת של בית המשפט בחקיקת הכנסת ובהחלטות מרכזיות של ההנהגה והצבא".

מצע הבית היהודי גם מבטיח לעצור את כל המסתננים. זהו נושא ישן אצל בנט, שהוא ואיילת שקד קידמו באופן נמרץ במסגרת קבוצת הפייסבוק "ישראל שלי". כעת הוא מבטיח להפסיק באופן מוחלט את תעסוקת הזרים. זו הבטחה משמעותית, אלא שישראל חתומה על אמנות בינלאומיות הנוגעות לפליטים, המחייבות אותה בכללים שונים, בין היתר, באשר לזכותם לעבוד. מהמפלגה נמסר: "מי שיוכח שהוא פליט צריך לקבל הגנה ואנו נפעל לכך. יחד עם זאת מספר הפליטים מבין המסתננים הוא אפסי ומול המסתננים ומהגרי העבודה המהווים פצצת זמן מתקתקת יש לפעול בנחישות ובמהירות האפשרית".

סעיף נוסף עוסק ב"קיום פקודות צה"ל". מה שבדרך כלל מובן מאליו, הפך אצל בנט לעיקרון במצע, אולי כתשובה לקמפיין הסרבנות שדבק בו. במצע נכתב כי "על חיילי צה"ל ומפקדיו לקיים את כל הפקודות במלואן, גם אם אינן מוצאות חן בעיניהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ