האיש שתמיד היה שם

על אף מעשיו החמורים נותר אשל מקורב המקורבים. הוא אולי עזב פיזית את הלשכה אולם לרגע לא הפסיק להיות המוציא והמביא של בנימין ושרה נתניהו

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

לפני כמה ימים הגיעו לבית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים מקורביו של בנימין נתניהו - עו"ד יצחק מולכו ועו"ד דוד שמרון. יחד איתם הגיע מקורבו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן משה לאון. נושא הפגישה היה היערכות ראשונית למו"מ הקואליציוני. לפגישה הצטרף אדם נוסף - נתן אשל - מי ששימש עד לפני כמה חודשים כראש לשכת ראש הממשלה. אשל, שהיה אחד האנשים החזקים במדינה, הודח מתפקידו בבושת פנים בפברואר אשתקד לאחר שהטריד עובדת שהיתה כפופה לו. הוא הודה במסגרת עסקת טיעון בהתנהגות שאינה הולמת, ביחסים של קירבה יתרה ובצילומים בלתי מקובלים של אותה עובדת. אשל אף התחייב לא לחזור לתפקיד בשירות המדינה בעתיד.

על אף מעשיו החמורים נותר אשל מקורב המקורבים. הוא אולי עזב פיזית את הלשכה אולם לרגע לא הפסיק להיות המוציא והמביא של בנימין ושרה נתניהו. לפיכך, עוד במהלך מערכת הבחירות, כאשר החלו בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן לתכנן מי ומי יהיו בצוות המו"מ הקואליציוני, שמו של אשל קפץ מיד. אשל הכחיש בשבוע האחרון כי היתה לו כוונה כלשהי לקחת חלק במו"מ, אולם טעות טכנית קטנה שעשה חשפה כי הכחשותיו היו שקריות.

מעבר להיותו של האי-מייל שהגיע אל שלי יחימוביץ' "אקדח מעשן" למעורבותו של אשל במו"מ הקואליציוני, הוא מעיד עד כמה נותר אשל מעורב בנעשה בלשכת ראש הממשלה. למרות היותו אזרח פרטי ללא כל תפקיד, לא היסס אשל לבקש חוות דעת מהיועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה כדי "להכשיר" את חזרתו לפעילות ציבורית. המאמצים של אשל בנושא צוות המו"מ הקואליציוני הם חלק ממהלך רחב יותר. האחרון עדיין מאמין כי יוכל לחזור בעתיד לתפקידים ציבוריים בכירים. ולראייה, מגעיו מול היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה נשאו פרי. ברנע-פרגו נתנה "אור ירוק" לצירופו לצוות המו"מ הקואליציוני. במסגרת מאמציו של אשל לשקם את מעמדו הוא עסוק בחודשים האחרונים באופן אובססיבי בניסיון לשכתב את ההיסטוריה בכל הנוגע לפרשה המביכה והחמורה בעטייה הודח מתפקידו. כמעט כל עיתונאי שכתב את שמו של אשל ואת המילה הטרדה באותה פסקה זכה להודעת סמס זועמת. לעיתים מלווה באיומים לתביעת דיבה.

גם חברת הכנסת הטרייה ממרצ, תמר זנדברג, זכתה לאי-מייל בנוסח דומה לאחר ששיגרה שלשום מכתב בעניינו של אשל ליועץ המשפטי לממשלה, כדי לחסום את דרכו מהשתתפות במו"מ הקואליציוני. "אין לתמר עדיין חסינות מפני לשון הרע", כתב אשל לזנדברג. "אין לי ועלי טענה של הטרדה ובודאי לא מינית ואין עלי כל הגבלה לפעילות ציבורית. לא שמעתי אותך מצייצת בנושא רמון שהורשע עם קלון".

ביום שישי נפגש אשל בבית קפה ברמת-אביב עם חברו הטוב יוני קורן, ראש מטה של שר הביטחון אהוד ברק. אדם שהיה עד שמיעה לשיחתם סיפר כי אשל התגאה בכך שייקח חלק במו"מ הקואליציוני ואף הציג לקורן כמה תרחישים אפשריים להרכב הממשלה העתידית. אשל מאשר שנפגש עם קורן אך טוען כי לא דנו על הקואליציה העתידית.

אשל לא יהיה חבר בצוות המו"מ הקואליציוני באופן רשמי. הוא לא יהיה בחזית ופרצופו לא יונצח בתמונות של הפגישות בין נציגי המפלגות. אבל לידיעת הקורא יאיר לפיד, שכבר הצהיר שאנשיו לא ישבו מול אשל, ראש הלשכה לשעבר ימשיך לבחוש מאחורי הקלעים. כל עוד בנימין נתניהו ראש הממשלה, נתן אשל יהיה שם גם כן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ