רבה של קרית שמונה: אם בנט יחליט לבד על גיוס - זה יהיה סוף דרכו הפוליטית

בראיון לרדיו גלי ישראלי אמר הרב צפניה דרורי כי בנט ייאלץ להתייעץ עם הרבנים בסוגיות גיוס בחורי הישיבות לצה"ל "אם הוא רוצה להמשיך לחיות פוליטית"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

עימות ראשון בין רבני הציונות הדתית לבין נפתלי בנט. הרב של קרית שמונה, צפניה דרורי, איים כי אם יחליט בנט לבד בגיוס בני ישיבות, זה יהיה סוף דרכו הפוליטית.

הבית היהודי היא איחוד של מפלגת הבית היהודי ומפלגת תקומה, המייצגת את הפלג החרדי-לאומי-תורני בציונות הדתית. במערכת הבחירות עלתה השאלה כיצד יסתדר בנט הליברל עם הרבנים האדוקים יותר, אך שפע המנדטים חיפה על כל מחלוקת.

כעת, אחרי הבחירות, התחילו המתחים. בראיון לרדיו גלי ישראל אמר הרב דרורי בנוגע לסוגית הגיוס כי "הם (הנהגת המפלגה) יודעים יפה מאוד שאנחנו (הרבנים) חייבים לתת להם את הגיבוי, ובלי הגיבוי לא תהיה פוליטיקה. לכן הם יהיו מוכרחים לשמוע. בשום אופן אי אפשר שמישהו מהם יעשה הסכמים". המראיין שאל אם ברור לדרורי שבנט לא יסטה ימין או שמאל ממה שהרבנים אומרים, ודרורי השיב: "אם הוא רוצה להמשיך לחיות פוליטית. אם בנושאים האלה הוא יחליט לבד, שלא בשיקול דעת תורני, זה יהיה סוף דרכו הפוליטית".

מהבית היהודי נמסר כי "צוות המו"מ יתייעץ עם הגורמים השונים, הן הרבנים והן אנשי בטחון, כדי להביא לשיוויון בנטל וכדי לשמור על עולם התורה. כפי שהבטחנו במערכת הבחירות, אנחנו נהיה גשר שימנע קרע בעם בסוגיות הללו".

צפניה דרוריצילום: ירון קמינסקי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ