יום האשה הבינלאומי |

חברות הכנסת התאגדו לקידום חקיקה פמיניסטית

כל 27 החברות הצטרפו לשדולה המשותפת, אותה יזמה מרב מיכאלי. לדברי הח"כית הטרייה: "כוחנו מוגבל בחקיקה פמיניסטית, בהיותנו מיעוט"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

27 חברות הכנסת החדשה התאגדו השבוע, לקראת יום האשה, בניסיון לקדם חקיקה פמיניסטית ושוויון מגדרי בישראל. ח"כ מרב מיכאלי (העבודה) יזמה את הקמת השדולה וזכתה לתמיכה מלאה מכל סיעות הבית.

"אנחנו מיעוט בכנסת", הסבירה השבוע מיכאלי. “כוחנו מוגבל בכנסת גם בחקיקה פמיניסטית, בהיותנו מיעוט. לחלק מהיוזמות חלק מהגברים מצטרפים. מובן מאליו שאנחנו לא יכולות להעביר לבדנו חוקים, ודאי שלא חוק שיקדם ייצוג שוויוני של גברים ונשים בכנסת. זה לא מובן מאליו שגברים יצביעו על חוק שמשמעותו שהם ייאבדו שליש מכוחם במשכן אחרי הבחירות הבאות".

מיכאלי מתכננת לשלב כוחות עם חברות הכנסת הנוספות כדי לקדם שילוב נשים בנושאי חוץ, ביטחון ושלום. כמו כן בין המטרות גם פעילות לשינוי היחס בישראל בכל הנוגע להדרת נשים ולבחינה מגדרית של חוקים ותקציבים, שנועדה לבחון את השפעת החוקים על נשים, ילדים, קשישים ומיעוטים אחרים.

דיון בכנסת בנושא הדרת נשים, לפני כשנהצילום: מיכל פתאל

יוזמה זאת של מיכאלי היא אחת משורה של מהלכים שיזמו במפלגת העבודה כדי לקדם את מעמד הנשים בפוליטיקה בפרט ובישראל בכלל. מאז נפתח המושב, הגישו חברי הסיעה 18 הצעות חוק לקידום נשים. "כל סדר היום של מפלגת העבודה, מתחילתו ועד סופו, הוא סדר יום שמעצים את מעמדן של נשים ודואג לזכויותיהן״, סיפרה יו"ר המפלגה שלי יחימוביץ'.

יחימוביץ', הוסיפה כי כל חייה נאבקה למען זכויות נשים והיא "שמחה שהח"כיות והח"כים בסיעתנו גם הם מחויבים באופן עמוק לשוויון בין נשים וגברים. כל הח"כיות במפלגת העבודה מגדירות את עצמן פמיניסטיות. זה לא דבר מובן מאליו, אבל אצלנו הוא טבעי לגמרי״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ